Oppo Çin Pazarında İlk Sıraya Yükseldi

Kalabalık nüfusu ile büyük bir pazar imkanı sunun Çin’de akıllı telefon üreticisi Oppo, genişleme fırsatı buldu.

Teknoloji 10.03.2021 - 16:17 10.03.2021 - 16:17 Serhat Karaman
Kalabalık nüfusu ile büyük bir pazar imkanı sunun Çin’de akıllı telefon üreticisi Oppo, genişleme fırsatı buldu. Çin pazarına girmeyi başaran şirketlerin önemli işlevlere sahip olduğu belirtilirken Oppo için satışların hız kazanarak devam etmesi bekleniyor. Counterpoint  Research tarafından paylaşılan verilere göre Çin merkezli akıllı telefon üreticisi Oppo, satışlarını ocak ayı içerisinde yüzde 33 artırarak en çok tercih edilen telefon markası haline geldi. Çin’deki akıllı telefon pazarı içindeki payını yüzde 21 seviyesine taşıyan Oppo, Huawei markasını geride bırakarak ilk sıraya yerleşti. Huawei ve Vivo marka telefon üreticileri Pazar içinde yüzde 20 paya sahip olurken, Xiaomi ve Apple pazar içindeki yüzde 16’lık pay ile ilk beş akıllı telefon şirketi arasında yer aldı.

Reno 5 Modeli Pazarda İlk Sırayı Getirdi

Çin pazarında ilk sıraya yerleşen akıllı telefon üreticisi Oppo, yatırımlarına devam ediyor. Türkiye’deki yatırım ile ilgili olarak İstanbul Tuzla’da 12 bin metrekare alana kurulan tesisin 3 aylık süre içinde geliştirilen ve kurulan sistemler ve STM üretim bandı sayesinde test üretimine başladığını Türkiye Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ve Oppo Türkiye Üst Yöneticisi Weijian Zhou tarafından açıklanmıştı. CDK sistemleri ile diğer üretim tesislerinden ayrılan fabrikanın tam kapasite üretime geçmesi sonrası üretim yeri Türkiye ibaresi ile Oppo marka akıllı telefonların satışa sunulacağı belirtildi.

Oppo yeni modeli Reno 5 ile Çin pazarında ilk sıraya yerleşmesinin ardından Türkiye pazarındaki talebi merak edilmeye başlandı.

 Huawei’deki Gerileme Devam Edecek

Yatırımlarına devam eden Oppo’nun Türkiye’de test üretimine başlamasının ardından Çin pazarında ilk sıraya yerleşmesi ile Çin pazarında büyük paya sahip olan Huawei markası için değerlendirilme yapıldı. Uzmanlar markadaki gerilemenin 2021 yılı içinde de sürmesini beklediklerini belirtti.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@