Ordu Büyükşehir Belediyesi 270 Bin Lira Ödüllü Yöresel Mimariye Uygun Konut Projesi Yarışma İlanı Yayımladı

9 Nisan 2021 tarihli Resmi Gazete ile yayımlanan duyuru ilanı ile Ordu Büyükşehir Belediyesi, yöresel mimariye uygun konut projesi yarışması düzenleyeceğini duyurdu. İşte yarışma için başvuru tarihi, ödül miktarı ve merak edilen diğer detaylar!

Ordu Büyükşehir Belediyesi 270 Bin Lira Ödüllü Yöresel Mimariye Uygun Konut Projesi Yarışma İlanı Yayımladı

Sahip olduğu yöresel evleri ile büyük bir tarihi zenginliğe sahip olan Ordu için büyükşehir belediyesi toplamda 270 bin liralık para ödülünün dağıtılacağı "Yöresel Mimariye Uygun Konut Projesi" ilanı yayımladı.

4734 sayılı Kamu İhale Kanunu’nun 23. Maddesine istinaden Mimarlık, Peyzaj Mimarlığı, Mühendislik, Kentsel Tasarım Projeleri, Şehir ve Bölge Planlama ve Güzel Sanat Eserleri Yarışmaları Yönetmeliği çerçevesinde düzenlenen yarışmada başvurular 12 Nisan 2021 tarihi itibari ile başlayacak.

ORDU BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KONUT PROJESİ YARIŞMASI NE ZAMAN?

Başvuruların 12 Nisan 2021 tarihi itibari ile başlayacağı yarışmada mahalle dokusu, mahalle kültürü, sürdürülebilirlik, kimlik, insan / kullanıcı odaklılık, yaşam ve mekân kalitesi, sosyal yaşam, geleneksel değerler, modern yaşam gereksinimleri, sosyal bütünleşme, mimari öğeler, kentsel estetik ve peyzaj, siluet, ekoloji kavramları ile yeni şehircilik akımlarını “mahalle” ortak bileşeninde sentezleyerek hazırlanan projeler en geç 1 Temmuz 2021 tarihinde saat 17:00'ye kadar teslim edilmiş olacak.

Yarışmaya katılan projeler arasında jüri tarafından yapılan değerlendirmeler 9 Temmuz 2021 tarihinde sona ererken yarışmayı kazanarak dereceye giren projeler 12 Temmuz 2021 tarihinde ilan edilecek. Dereceye giren projeler için ödül töreni ise 16 Temmuz 2021 tarihinde düzenlenecek.

Yarışmada birincilik ödülü 50 bin lira olarak belirlenirken ikincilik ödülü 35 bin lira ve üçüncülük ödülü olarak ise 25 bin lira ödenecek. Buna ek olarak mansiyon ödülü olarak 16 projeye de 10'ar bin liradan olmak üzere toplamda 160 bin liralık ödül dağıtılacak. Böylelikle düzenlenen yarışma kapsamında ödenecek olan toplam ödül tutarı 270 bin lira olarak uygulanacak.