Ordu Büyükşehir Belediyesi'nden Satılık Arsalar ve 5 Katlı 10 Daireli Apartman

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından yayınlanan resmi ilan ile belediye mülkiyetinde bulunan bazı taşınmazların ihaleyle satışa çıkarıldığı duyuruldu. 

Emlak Haberleri 07.11.2021 - 01:11 07.11.2021 - 01:11 Engin Uzunoğlu

Türkiye'de belediyeler tarafından bazı taşınmazlar dönem dönem haleye çıkarılarak vatandaşlara satılıyor. Belediyeler bu satış yoluyla önemli gelirler elde ederlerken gayrimenkul yatırımı yapmak isteyen vatandaşlar da avantajlı imkanlarla kazanç getiren yatırımları gerçekleştirebiliyorlar. Belediyelerden taşınmaz satışına yönelik yayınlanan son ilanın altında ise Ordu Büyükşehir Belediyesi bulunuyor.

İHALEYLE SATIŞA ÇIKARILAN TAŞINMAZLAR

Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından ayyınlanan ilana göre 3 ayrı taşınmaz için 3 ayrı ihale yapılacağı duyuruldu. Buna göre Altınordu ilçesi Karapınar Mahallesi'nde bulunan 8.658 metrekarelik arsa 29 Milyon 700 Bin TL muhammen bedel ile satışa çıkarıldı. Bu taşınmazın geçici teminat bedelinin ise 891 Bin TL olduğu bildirildi. 

Satışa çıkarılan bir diğer taşınmazın ise yine Altınordu ilçesinde Selimiye Mahallesi'nde olduğu bildirildi. 301 metrekarelik arsa üzerinde altında bodrumu olan ve her katı çift daireli, 5 katlı ve 10 daireli kargir apartman arsasıyla satışa çıkarıldı. Bu taşınmaz için Ordu Büyükşehir Belediyesi 2 Milyon 200 Bin TL muhammen bedel belirledi. Ayrıca 66 Bin TL de geçici teminat bedeli belirlendiği açıklandı. 

Yayınlanan son taşınmaz ilanına göre Ordu Büyükşehir Belediyesi Altınordu ilçesi Şahincili Mahallesi'nde 1.138 metrekarelik arsa satışa çıkarıldı. Bu arsa için 6 Milyon 600 Bin TL muhammen bedel ve 198 Bin TL geçici teminat bedeli belirlendi.

İHALELER NE ZAMAN YAPILACAK?

Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından satışa çıkarılan taşınmazların ihalesinin 24 Kasım 2021 tarihinde yapılacağı bildirildi.İhalelerin kapalı teklif usulü ile yapılacağı açıklandı. İhaleye katılmak isteyen gerçek veya tüzel kişiler ihale tekliflerini ihale tarihinden bir gün önce saat 17:00'a kadar Ordu Büyükşehir Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığı Meclis ve Encümen Şube Müdürlüğüne teslim edebilecekler.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@