Ordu-Giresun Havalimanında İşyerleri Kiraya Verilecek! 1 Yıllık İhale İlanı Yayımlandı

Ordu-Giresun Havalimanında yer bazı gayrimenkullerin kiralanması için ihale düzenleneceği duyuruldu. 1 yıllık süreç için düzenlenecek ihale işlemleri ilişkin kılavuz kamuoyu ile paylaşıldı.

Emlak Haberleri 02.02.2022 - 13:52 02.02.2022 - 13:52 Mustafa Karagöz

DHMİ Genel Müdürlüğü Pazarlama ve Ticaret Dairesi Başkanlığı ile Ordu-Giresun Havalimanı Müdürlüğü tarafından yayımlanan duyuruda, kiralanması için ihale düzenlenecek tüm işyerleri için fiyatlar açıklandı. Aylık ücret üzerinden açıklanan fiyatların ardından vatandaşlar tekliflerini ilan edilen rakamlara göre sunacaklar. 

HAVALİMANINDA YER ALAN GAYRİMENKULLER KİRALANACAK

Söz konusu gayrimenkul ihale ilanına göre; Ordu-Giresun Havalimanı terminal binası zemin katında bulunan iki ayrı işyeri kialanacak. Birinci işyeri büfe sınıfında ikinci işyeri ise hediyelik eşya niteliğinde bulunuyor. Bu işyerlerinin kiralanması için ihaleye katılacak olan vatandaşlar kurumun açıkladığı ilk teklif muhammen bedeller üzerinden ihaleye katılacaklar. İhaledeki katılıma göre işyerleri en yüksek teklif sunan kişi veya tüzel başvuruya kiralanacak. 

Muhammen Bedel Fiyatları

* Z-011/Z-012 nolu 20,40 m2’lik büfe mahalli KDV dahil aylık 16.500 TL'ye,

* Z-013 nolu 20,40 m2’lik hediyelik eşya satış mahalli KDV dahil aylık 17.000. TL'ye kiralanacak. 

İHALEYE BAŞVURUDA BULUNMAK İÇİN

Ordu-Giresun Havalimanında yer alan büfe ve hediyelik eşya dükkanları ile ilgili olan vatandaşların başvurularının kabul edilmesi için talep edilen evrakları ihale tarihine kadar kuruma teslime etmeleri isteniyor. 

İhaleye katılım sağlanmak için büfe için 30 bin TL, hediyelik eşya dükkanı için ise 35 bin TL geçici teminat bedeli ödenmesi gerekiyor. İhale işlemleri ise 17 Şubat tairhinde gerçekleştirilecek olup başvuru yapacak olan istekliler bu tarihe kadar başvurularını yapacaklar. Başvuru işlemleri için DHMİ Genel Müdürlüğü Pazarlama ve Ticaret Dairesi Başkanlığı ile Ordu-Giresun Havalimanı Müdürlüğünden ihale şartnamesi temin edilebilir.

Geçici teminat bedelini ödeyenler, evrakları da tamamladıklarında DHMİ Ordu-Giresun Havalimanı Müdürlüğü Evrak Birimine teslim ederek başvurularını tamamlayacaklar. 

İhale işlemlerine dair tüm detaylar DHMİ Ordu-Giresun Havalimanı Müdürlüğünden yada 0 312 204 22 97 telefon numarasından öğrenilebilir. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@