Orman Yangını Kamera Anı Görüntüleri Ortaya Çıktı, Kundakçı Kameraya Yakalandı!

Türkiye son dönemde üst üste çıkan orman yangınları ve fabrika yangınları ile mücadele etmeye çalışırken yangınların kundaklama olduğunun bir kanıtı daha ortaya çıktı.

Gündem 20.09.2019 - 11:57 15.07.2021 - 00:13 Emlak 365

Türkiye son dönemde üst üste çıkan orman yangınları ve fabrika yangınları ile mücadele etmeye çalışırken yangınların kundaklama olduğunun bir kanıtı daha ortaya çıktı. Orman yangını kamera anı görüntüleri yayımlandı!

İstanbul Pendik'te yaşanan orman yangını sonrası ortaya çıkan görüntülerde kundaklama iddiası güçlendi. Konu hakkında açıklama yapan İstanbul Valiliği kundaklama görüntülerinin ortaya çıkmasının ardından söz konusu kişinin göz altına alındığını açıkladı. Terör Örgütü Bağlantısı Araştırılıyor!İstanbul Valiliği ilk kez bu kadar net bir şekilde ortaya çıkarılan orman yangını kamera anı kundaklama görüntüleri sonrasında görüntülerdeki kişinin yakalandığını ve terör örgütü ile bağlantılı olup olmadığının araştırılmaya başlandığını açıkladı. Valilik tarafından yapılan basın açıklamasında "Dün saat 17:46 sıralarında 155 Polis İhbar Hattı'na 'Aydos Ormanı'nda yangın çıkarmaya çalışan şüpheli kişi' ihbarı yapılmıştır.Pendik İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince ihbardaki eşgale uyan Y.A. isimli kişi, yangının çıktığı alana yaklaşık 100 metre mesafede ve orman içerisinde yakalanarak, Polis Merkezi Amirliği'ne teslim edilmiştir. Amatör kameralar tarafından görüntülenen Y.A. , ihbarı yapan kişiler tarafından da teşhis edilmiştir.Terör örgütüyle bağlantılı olduğu değerlendirilen şüpheli ile ilgili olarak İl Emniyet Müdürlüğümü'zce geniş çaplı soruşturmalar devam etmektedir" ifadeleri ile şüphelinin yakalandığını duyurdu. Orman Yangınları Terör Örgütü PKK Tarafından ÜstlenilmiştiSon dönemde İçişleri Bakanlığı tarafından yürütülen kararlı operasyonlarla hem yurt içinde hem de yurt dışında ağır darbeler alan terör örgütü orman yangını sabotajlarına başlamıştı. Üst üste yaşanan çok sayıda orman yangını sonrası sabotaj iddiaları gündeme gelirken hain terör örgütü PKK hem orman yangınlarını hem de fabrika yangınlarını üstlenmişti. Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@