Örnekköy , Ege Mahallesi ve Uzundere Kentsel Dönüşüm İhale Tarihleri Açıklandı!

İzmir kentsel dönüşüm sürecinde sonunda beklenen ivmeyi kazandı. Yeni kentsel dönüşüm ihaleleri ile süreç çok daha hızlı bir şekilde ilerleyecek.

Kentsel Dönüşüm 01.09.2018 - 16:35 15.07.2021 - 00:20 Serhat Karaman

İzmir kentsel dönüşüm sürecinde sonunda beklenen ivmeyi kazandı. Yeni kentsel dönüşüm ihaleleri ile süreç çok daha hızlı bir şekilde ilerleyecek.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu kentsel dönüşüm hakkında yeni açıklamalarda bulundu. İzmir'in hak ettiği modern görüntüye kavuşmasını sağlayacak olan kentsel dönüşüm projelerinin yeni ihale tarihleri açıklandı. Birinci derece deprem riski taşıması nedeni ile şehirde yapılan kentsel dönüşüm projeleri hayati önem taşırken bir yandan başlanan önceki kentsel dönüşüm projelerinde üretilen konutlar hak sahiplerine teslim ediliyor bir yandan da yeni kentsel dönüşüm ihaleleri düzenleniyor. 3 Yeni Kentsel Dönüşüm İhalesi Düzenlecek Başkan Kocaoğlu yapmış olduğu açıklamasında Örnekköy kentsel dönüşüm projesi 2. etap ihalesi için 6 Eylül, Ege Mahallesi kentsel dönüşüm 1. etap ihalesi için 27 Eylül ve Uzundere kentsel dönüşüm 3. etap ihalesi için ise 4 Ekim 2018 tarihine karar verildiğini duyurdu. Aziz Kocaoğlu ancının giderek arttığını ve sürecin ciddi anlamda hız kazandığını belirtti. Başkan Kocaoğlu, "Her zaman söylüyorum. Kentsel dönüşümün başarısının temelinde, karşılıklı güven yatıyor. İzmir bunu sağladı ve başardı.Çünkü belediye olarak hem vatandaşlarımıza hem de müteahhitlere verdiğimiz sözleri tuttuk. Örnekler ortaya çıktıktan sonra da hızlandık. İlk hedefimiz 40 bin sağlıklı konut üretmek. İzmir’deki bu modelin tüm ülkeye örnek olacağına inanıyorum" dedi. Örnekköy Kentsel Dönüşüm Son Durum Ne?Hatırlanacağı üzere İzmir Büyükşehir Belediyesi Örnekköy kentsel dönüşüm 1. etap çalışmasında 150 konut ve 11 işyeri inşaatına başlayarak temel atma törenini gerçekleştirmişti. Örnekköy 2. etap kentsel dönüşüm projesinde ise 6 Eylül 2018 tarihinde yapılacak. Proje kapsamına 705 adet konut ve 1291 bağımız bölüm üretilerek hak sahiplerine teslim edilecek. Bu projeden konut alacak olan hak sahipleri Haziran ayı içerisinde çekilen kura çekilişi ile belirlenmişti. 27 Eylül tarihinde ise 809 birimin dönüştürüleceği Ege Mahallesi kentsel dönüşüm ihalesi yapılacak. Emlak365.com


Gelişmelerden Haberdar Olun

@