Orta Asya'nın En Yüksek Gökdeleni Bir Türk Şirketi Tarafından İnşa Edilecek!

Özbekistan'ın başkenti olan Taşkent'te inşa edilecek olan 50 katlı 215 metrelik yüksekliğe sahip olacak gökdelen bir Türk şirketi tarafından inşa edilecek! Tamamlandığında 50 katlı olacak 215 metrelik yükseklikteki dev gökdelene bir Türk inşaat şirketi imza atacak.

EMLAK HABERLERİ 06.07.2019 - 15:00 15.07.2021 - 00:15 Emlak 365

Özbekistan'ın başkenti olan Taşkent'te inşa edilecek olan 50 katlı 215 metrelik yüksekliğe sahip olacak gökdelen bir Türk şirketi tarafından inşa edilecek!

Tamamlandığında 50 katlı olacak 215 metrelik yükseklikteki dev gökdelene bir Türk inşaat şirketi imza atacak. Özbekistan'ın başkenti olan Taşkent'te inşa edilecek olan dev gökdeleni Türk Özgüven şirketi hayata geçirecek. 150 Milyon Dolar Bütçe İle İnşa Edilecek! Dev gökdelen Türk Özgüven şirketi tarafından inşa edilecek. Projenin yaklaşık maliyeti 150 milyon dolar olarak belirlenirken projenin bir diğer önemli özelliği ise tamamlandığında Orta Asya'nın en yüksek binası unvanını elde edecek olması. Yani Türk inşaat şirketi Orta Asya'nın en yüksek binasını inşa etme ayrıcalığını elde etmiş olacak. “Tashkent City” Uluslararası İş Merkezi Taşkentin merkezinde yer alacak. Özbekistan'da yer alan Murad Buildings şirketinin yatırımı ile hayata geçirilecek olan projede inşaat görevini ise Türk Özgüven şirketi üstlendi. Projede 500 Kişi Görev Alacak! Proje hakkında açıklama yapan Şirket kurucusu Özgür Onur Özgüven "Projemizin en belirgin özelliği Özbekistan’ın en yüksek yaşam alanı olacak olmasıdır. 215 metreyi aşacak bina, inşaat bittiğinde Orta Asya’nın en yüksek yaşam alanlarından olacak.Mimari görünümü ve dünyada eşine az rastlanacak özellikleriyle benzersiz olacak. İpek Yolu’nun çatısına Özbekistan bayrağını gururla dikeceğimizi ilan etmek istiyoruz" diyerek projenin önemini vurguladı.  Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@