Orucunu sahilde açmak isteyenler: İstanbul'da iftar yapılabilecek sahiller!

İftarını açık havada denize karşı açmak isteyenler için İstanbul'da iftar açabileceğiniz sahilleri araştırdık. Yeşil ve doğa ile iç içe orucunu açmak isteyenler için ayrıntılar haberimizde.

Gezi / Seyahat Rehberi 17.04.2022 - 03:04 17.04.2022 - 03:04 Büşra Uluşen

Ramazan ayında sevdikleri ile birlikte iftar yapmak isteyenler hem açık alanda hem de uygun fiyatlı yerlerde iftarını açarak bütçesini aşmak istiyor. Son aylarda gıda fiyatlarına yapılan zamlar nedeniyle restoranlarda iftar açmak zorlaştı. Ramazan'da orucunu hem uygun fiyatlı hem de manzaralı bir şekilde açmak isteyen kişiler için haberimizin devamında İstanbul'da iftar açabileceğiniz sahilleri listeledik. 

Maltepe sahilde iftar!

İftarı ne evde ne de restoranda yapmak istemeyenler, Maltepe sahilini tercih edebilirler. Anadolu Yakası'nda yaşayanlar için vazgeçilmez bir mekan haline gelen Maltepe sahilde, ailenizle ya da arkadaşlarınızla iftarınızı açabilir ve sonrasında keyifli yürüyüşler yapabilirsiniz.

maltepe

Üsküdar Paşa Limanı sahil

Anadolu Yakasında oturanların sıkça tercih ettiği Paşalimanı sahili, piknik ve iftar mekanlarından biridir. Boğaz ve köprü manzaralı sahilde çocuk parkları ve yürüyüş alanları ile ailenizle birlikte keyifli bir akşam geçirebilirsiniz. Ayrıca Üsküdar Paşalimanı sahile vapur ve otobüs ile ulaşım sağlayabilirsiniz. 

üsküdar

Küçükçekmece Sahil

İftar saatini beklerken temiz havanın tadını çıkarmak isteyenlerin adresi Küçükçekmece sahili oluyor. Bahar aylarında arkadaşlarıyla iftar yaparken piknik ve eğlence havasını kaybetmek istemeyenler için tercih edilebilecek sahiller arasında yer alıyor. Küçükçekmece sahile metrobüs ile ulaşabilirsiniz.

pendik

Bakırköy sahil

İstanbul'un en sevilen sahillerinden biri olan Bakırköy sahilinde iftar yapmak isteyenlerin sayısı bir hayli fazla. Yeşil alanları ve deniz manzarası ile vatandaşlara keyifli bi alan sunan sahilde, iftardan sonra top oynayabilir ya da bisiklet sürebilirsiniz. 

bakırköy

Kadıköy Moda sahili

İstanbul'da en çok ziyaret edilen sahillerinden biri olan Moda sahilinde rahatça iftarınızı yapabilirsiniz. Geniş ve temiz alanları sayesinde ailecek ya da arkadaş grubunuzla gün batımı eşliğinde iftar yapabilirsiniz. Kadıköy moda sahiline metro, otobüs ya da vapur yardımıyla ulaşım sağlayabilirsiniz.

beykoz

Pendik sahil

Deniz manzaralı bir iftar yapmak istiyorsanız masanızı ve sandalyenizi alarak keyifli bir akşam geçirebilirsiniz. Pendik sahilde uzun yürüyüşler yapabilir, iftar sonrasında yakındaki AVM'de gezinti yapabilirsiniz.

Beykoz Çayırı

İftarını yeşil bir alanda açmak isteyenler Beykoz Çayırını sıklıkla tercih ediyor. Şehrin gürültüsünden ve kirliliğinden kurtulmak isteyen kişilerin tercihi olan Beykoz Çayırı, yakınında bulunan lunapark ile de çocuklu aileler tarafından yoğun bir şekilde tercih ediliyor. 

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@