Osmanlı Devleti'nin Son Padişahı Vahdettin'in Torunlarına Ait Otel İcradan Satışa Çıkıyor!

Türkiye'nin gözde tatil beldeleri arasında yer alan Kuşadası'nın en eski ve köklü otelleri arasında yer alan Osmanlı hanedan torunlarına ait Kısmet Otel icradan satışa çıktı!

Emlak Magazin 25.11.2021 - 16:42 25.11.2021 - 16:42 Gülcan Özer

Aydın'a bağlı olan ve Türkiye'nin tatil cennetleri arasında gösterilen Kuşadası bölgesinin en köklü ve bilinen otelleri arasında yer alan, sahip olduğu manzarası ve konumu ile dikkat çeken Kısmet Otel icradan satışa çıktı. Tarihi boyunca çok sayıda önemli konuğu ağırlayan, aralarında İngiltere Kraliçesi İkinci Elizabeth ile İran Şahı Rıza Pehlevi’nin de yer aldığı seçkin konukları ile bir döneme damga vuran otel icra yolu ile satılacak. 

Krallar, kraliçeler, birbirinden önemli devlet adamları, siyasetçiler, film yıldızları ve dünyaca ünlü starlara ev sahipliği yapan 74 odalı, deniz manzaralı otel içerisine girdiği ekonomik krizi atlatamayarak icra yolu ile satışa çıktı. 12 Ocak 2022 tarihinde icra yolu ile satılacak olan otel için belirlenen fiyat ise 97 milyon TL olarak yapılan duyuruda yerini aldı. 

HANEDAN TORUNLARININ OTELİ İCRADAN SATILIYOR! 

Osmanlı Devleti'nin son Padişahı Vahdettin'in torunları olan Hümeyra Osmanoğlu Özbaş ile eşi Halil Özbaş'ın kendilerine ait olan özel bir yarımada üzerine inşa ettirdikleri otel uzun yıllar çift tarafından işletilmişti. Çiftin hayatını kaybetmesinin ardından otelin işletmesi çocukları olan Hanzade ve Halim Özbaş kardeşler tarafından üstlenilmişti. 

Otelin borçları nedeniyle maddi zorluk içerisinde olduğu, pandemi döneminde yaşanan dalgalanma ve uzun süreli karantina sınırlamaları nedeniyle borçlarının daha da arttığı belirtiliyor. Otel son olarak Aydın Belediyesi tarafından ödenmeyen su faturaları gerekçe gösterilerek suyunun kesilmesi haberleri ile gündeme gelmişti. Otelin icradan satış haberi bölgedeki turizmcilerin üzüntü yaşamasına neden olurken tarihi otelin yeniden restore edilerek hizmete alınması bekleniyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@