Otobüs Esnafı 7 Bin TL'ye Çalışacak Eleman Bulamamaktan Şikayetçi!

Antalya Otobüsçüler Esnaf Odası Başkanı Yasin Arslan, belediyede şoför olarak7 bin TL maaşla çalışacak eleman aradıklarını ancak bulamadıklarını söyledi.

Gündem 03.02.2022 - 14:13 03.02.2022 - 14:13 Büşra Uluşen

Antalya Otobüsçüler Esnaf Odası Başkanı Yasin Arslan, belediyede 7 bin TL maaşla çalışan eleman aradıklarını ancak bulamadıklarını belirtti. Otobüsler için şoför ihtiyacı olduğunu belirten Arslan, günlük 240 TL yevmiye ve 7 bin TL maaş vereceklerini söyledi.

'' İŞSİZLİK VAR DİYORLAR, 7 BİN TL'YE ÇALIŞACAK ELEMAN BULAMIYORUZ'' 

Antalya Otobüsçüler Esnaf Odası Başkanı Yasin Arslan, otobüs esnaflarının yaşadığı sorunlara değinerek çeşitli çözüm önerileri sundu. Benzin, motorin ve lpgye gelen zamlar nedeniyle işlerini yapmakta zorlandıklarını söyleyen Arslan, Ocak ayında araçların günlük ortalama 32 bin TL yakıt harcadığını ifade etti. 

32 bin TL'lik yakıt masrafı varken Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin hesaplarına yalnızca 36 bin lira yatırdığını dile getirirken bu parayla ancak yakıt alabildiklerini ve şoförlere 7 bin TL maaş verdiklerini söyledi. 

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek'in kendilerine bu konuda destek olduğunu söyleyen Arslan, teşekkürlerini iletse de desteğin yetersiz kaldığını söylemeden edemedi. 200 esnafın yakıt zamları nedeniyle araçlarını çalıştırmadığını söylerken, gelir ve giderlerini karşılayamadıkları için önümüzdeki haftadan itibaren araçlarını çalıştırmayacaklarını ifade etti. 

antalya otobüs 7 bin tl maaş

'' ŞOFÖR İHTİYACIMIZ VAR ''

Belediyece toplu ulaşımı sağlayacak eleman bulmakta zorlandıklarını söyleyen Arslan, şu sözleri söyledi:

'' İşsizlik var deniliyor ama biz aylardır sürekli basına şoför talebimizi iletiyoruz. E sınıfı ehliyeti olan, 12 metre aracı kullanabilecek kapasitesi olan, bütün arkadaşlarımızı odamıza davet ediyoruz. Araçlarımız 25-26 gün çalışıyor. 240 TL yevmiye, 7 bin TL maaş veriyoruz '' dedi.

antalya otobüs

MAZOT DESTEĞİ TALEP ETTİLER

İstanbul modeli destek istediklerini belirten Arslan, taşıyanın da taşınanın da memnun olduğu bir sistemin hayata geçirilmesiyle toplu taşımaya huzur geleceğini dile getirdi. Otobüs başına aylık maliyetlerinin 70 bin TL olduğunu söyleyerek, Belediye Başkanı Böcek'in desteğine ihtiyaç duyduklarını ve 15 Ocak'ta sona eren mazot desteğinin yeniden verilmesini istediklerini dile getirdi. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@