Otomobil Alacaklar Dikkat! İş Bankası Müşterilerine 60 Bin TL Finansman Desteği!

Otomobil satın alırken finansman ihtiyacı hisseden vatandaşlara İş Bankası tarafından avantajlı imkanlarla taşıt kredisi verilmeye devam ediliyor. 

Finans 29.07.2021 - 02:04 29.07.2021 - 02:14 Engin Uzunoğlu

Türkiye'de bankalar tarafından müşterilere verilen taşıt kredileri ile otomobil satın alınırken destek sağlanıyor. Bu desteklerle oldukça yüksek olan otomobillerin fiyatları karşılanabiliyor ve yeni bir araç sahibi olmak mümkün hale gelebiliyor.

Bankaların taşıt kredisi kampanyaları farklı farklı avantajları barındırabiliyorlar. Ancak bazı avantajlar diğerlerinin önüne geçerek kriter haline gelebiliyor. Böyle bir durumda da otomobil satın alımında vatandaşların düşük maliyetler ile finansman desteği bulmaları araç satın almak isteyenleri teşvik ediyor. 

İŞ BANKASI TAŞIT KREDİSİ KAMPANYASI KOŞULLARI NELERDİR?

Uygun imkanlarla taşıt kredisi veren bankalar arasında İş Bankası da bulunuyor. İş Bankası taşıt kredisi kampanyası kapsamında müşteriler otomobil satın alırken ihtiyaç duydukları finansman desteğini alabiliyorlar. 

Türkiye'de vatandaşların büyük bir çoğunluğu otomobil satın alırken birikimlerini bir araya toplayıp eksik kalan miktarlar için taşıt kredisi kullanıyorlar. Dolayısıyla taşıt kredisinin miktarı da bir ölçü daha az olabiliyor. 

İş Bankası taşıt kredisi kampanyası kapsamında müşterilerin kullanabilecekleri kredi miktarı BDDK'nın sınırlanmaları ile belirlendi. Buna göre araçların değerleri 120 Bin TL'ye kadar olanlarda yüzde 70, 120 Bin TL ile 300 Bin TL arasında değeri olanlarda yüzde 50, 300 Bin TL ile 750 Bin TL arasında değeri olanlarda yüzde 30 ve 750 Bin TL ile 1,5 Milyon TL arasında değeri olanlarda yüzde 20 oranında kredilendirme yapılıyor. 

İş Bankası taşıt kredisi kullanımında ssatın alınacak otomobil sıfır kilometreyse aracın nihai fatura değerine ve satın alınacak otomobil ikinci el ise satın alınacak aracın kasko değerine bakılarak kredi miktarı belirleniyor.

İş Bankası taşıt kredisi verirken sıfır kilometre araçlar için müşterilerden kefil talep etmiyor. Yalnızca satın alınacak olan otomobil üzerinde rehin işlemi tesis ediliyor. Banka bu şekilde verecek olduğu krediyi güvence altına alıyor. 

60 BİN TL TAŞIT KREDİSİ MALİYET HESAPLAMA

İş Bankası'ndan taşıt kredisi kullanmak isteyen müşterilere banka tarafından aylık yüzde 1,65 kredi faizi uygulanıyor. 48 ay vadeli 60 Bin TL taşıt kredisi çeken müşteriler bankaya her ay 1.948 TL kredi taksiti ödüyorlar. 

iş bankası taşıt kredisi maliyet taksit hesaplama

Müşteriler bu şartlarda taşıt kredisi çekip vade süresince günü gününe ödeme yapmaları halinde vade sonunda bankaya yapacakları toplam ödeme tutarı 93.511 TL oluyor. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@