Otomobil Alacaklara Nakit Destek! Akbank, Denizbank, İş Bankası 75 Bin TL Taşıt Kredisi Taksit Hesaplaması!

Taşıt kredisi kullanarak otomobil satın almak isteyenler bankaların kredi maliyetlerini merak ediyorlar. İş Bankası, Denizbank, Akbank taşıt kredisi maliyetleri ne kadardır?

Finans 27.01.2022 - 01:06 27.01.2022 - 01:06 Engin Uzunoğlu

Yeni bir otomobil satın alma hayali kuran vatandaşlar bu hayallerini gerçekleştirebilmek için ek finansman desteklerine ihtiyaç duyabiliyorlar. Bu finansman desteği ise bankalar tarafından sağlanan taşıt kredileri ile elde edilebiliyor. Bankalar taşıt kredisi kullandırdıkları müşterilerine araç sahibi olmaları için yardımcı oluyor. Bu nakit desteğinin ise belirli bir maliyeti oluyor ve bu maliyet bankadan bankaya değişiyor. Peki İş Bankası, Denizbank, Akbank taşıt kredisi maliyetleri ne kadardır?

BANKALAR HANGİ GENEL ŞARTLARLA TAŞIT KREDİSİ VERİYORLAR?

Bankalardan taşıt kredisi kullanmak isteyen müşterilere bazı şartlar uygulanıyor. Bu şartlar her bankada aynı şekilde sunuluyor. Örneğin tüm bankalar taşıt kredilerine en fazla 48 aya kadar vade yapabiliyorlar. Satın alınmak istenen otomobilin fiyatına göre hem azami vade süresi hem de çekilebilecek taşıt kredisinin üst limiti belirleniyor. 280 Bin TL'lik fatura değeri olan bir otomobil için en fazla 140 Bin TL taşıt kredisi kullanılabiliyor. Bu kullanılan 140 Bin TL taşıt kredisinin azami vade süresi ise 36 ay olabiliyor. otomobilin fatura değerine göre bu sınırlar belirleniyor.

İŞ BANKASI 75 BİN TL TAŞIT KREDİSİ MALİYET HESAPLAMASI

iş bankası taşıt kredisi hesaplaması

İş Bankası'ndan taşıt kredisi kullanmak isteyen müşterilere banka tarafından aylık yüzde 2,15 kredi faizi uygulanıyor. 48 ay vadeli 75 Bin TL taşıt kredisi kullananlar bankaya her ay kredi taksiti olarak 2.742 TL ödeme yapıyorlar. Bu kredinin toplam maliyeti ise 131.639 TL şeklinde bildirildi.

DENİZBANK 75 BİN TL TAŞIT KREDİSİ MALİYET HESAPLAMASI

denizbank taşıt kredisi hesaplaması

Denizbank'tan taşıt kredisi kullanan müşterilere banka tarafından aylık yüzde 2,19 kredi faizi uygulanıyor. 48 ay vadeli 75 Bin TL taşıt kredisi kullananlar bankaya her ay 2.768 TL kredi taksit ödemesi yapıyorlar. Bu kredi için müşterilerin toplam ödeme tutarları ise 133.247 TL olarak açıklandı.

AKBANK 75 BİN TL TAŞIT KREDİSİ MALİYET HESAPLAMASI

akbank taşıt kredisi hesaplaması-1

Akbank'tan taşıt kredisi kullanan müşterilere uygulanan aylık faiz oranı yüzde 2,15 olarak açıklandı. Akbank müşterileri 48 ay vadeli 75 Bin TL taşıt kredisi kullandıklarında vade süresince bankaya aylık 2.742 TL kredi taksit ödemesi gerçekleştiriyorlar.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@