Otomobil Satın Alacaklar 50 Bin TL Taşıt Kredisi İçin Halkbank'a Ne Kadar Taksit Ödemesi Yapıyorlar?

Otomobil satın almak isteyenlere Halkbank tarafından taşıt kredisi verilmeye devam ediliyor. Halkbank taşıt kredisi kampanyasının dikkat edilmesi gereken detayları nelerdir? 

Finans 04.10.2021 - 23:05 04.10.2021 - 23:13 Engin Uzunoğlu

Yeni bir otomobil satın almak araç sahibi olmayan herkesdin hayalidir. Bu hayali gerçeğe dönüştürmek için ise başvurulan finansal çözümlerin başında bankaların verdikleri taşıt kredileri gelmektedir. Bankalar hangi şartlarda taşıt kredisi veriyorlar. Halkbank taşıt kredisi kampanyası kapsamında müşteriler nakit desteği sağlanıyor. 

HALKBANK TAŞIT KREDİSİ KAMPANYASI

Halkbank taşıt kredisi kampanyası ile alakalı olarak kapsamlı bir açıklama yaptı. Bu açıklamaya göre müşteriler yeni bir otomobil satın alırken Halkbank'tan taşıt kredisi çekebiliyorlar. Halkbank hem sıfır kilometre otomobiller için hem de ikinci el araçlar için müşterilere taşıt kredisi imkanı tanıyor. Peki Halkbank'tan taşıt kredisi çekerken müşteriler hangi koşullarda bu finansman desteğini alabiliyorlar. 

NE KADAR TAŞIT KREDİSİ ÇEKİLEBİLİR?

Halkbank'tan taşıt kredisi kullanmak isteyen müşteriler ne kadar kredi çekebileceklerini öğrenmek istiyorlar. Öncelikle bu kredi miktarları satın alınacak otomobillerin fatura değerlerine veya kasko değerlerine göre belirleniyor. Sıfır kilometre otomobiller için fatura değerleri, ikinci el otomobiller için ise kasko değerleri dikkate alınıyor. 

Değeri 120 Bin TL'ye kadar olan otomobiller için yüzde 70 oranında kredilendirme yapılabiliyor. Otomobillerin değeri 120 Bin TL ile 300 Bin TL arasında ise bu araçlar için yüzde 50 oranında kredilendirme uygulanıyor. 

Halkbank taşıt kredisi kampanyası azami vade süreleri de otomobillerin değerlerine göre belirleniyor. 120 Bin TL'nin altında değeri olan araçlar için 48 ay, 120 Bin TL ile 300 Bin TL arasında değeri olan araçlar için ise 36 ay vade ile taşıt kredisi verilebiliyor. 

Taşıt kredisi imkanını müşterilerinin kullanımına sunan Halkbank aynı zamanda kolay ödeme seçeneklerini de devreye sokuyor. Bu kapsamda taşıt kredisi kullanan müşteriler ödemelerini artan taksitli, azalan taksitli veya aylık eşit taksitli olarak belirleyebiliyorlar. Böylelikle müşteriler kendi bütçelerine göre ödeme planı oluşturma imkanı elde edebiliyorlar.

HALKBANK TAŞIT KREDİSİ MALİYETLERİ 

halkbank taşıt kredisi maliyet hesaplaması

Halkbank'tan taşıt kredisi kullanan müşterilere sıfır kilometre otomobiller için aylık yüzde 1,58, ikinci el araçlar için ise aylık yüzde 1,60 kredi faizi uygulanıyor. 48 ay vadeli 50 Bin TL taşıt kredisi kullanan müşteriler sıfır kilometre araçlar için aylık 1.595 TL, ikinci el araçlar için ise 1.603 TL kredi taksiti ödüyorlar.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@