Otomobil Satın Alacaklara 150 bin TL Taşıt Kredisi Düşük Faizle Ziraat Bankası'nda

Taşıt kredisi çekerek otomobil satın almak isteyenler kredi maliyetlerini araştırıyorlar. Ziraat Bankası aylık yüzde kaç faizle müşterilerine taşıt kredisi veriyor?

Finans 02.03.2022 - 02:42 02.03.2022 - 02:42 Engin Uzunoğlu

Otomobil satın almanın en kolay yolu bankalarca verilen taşıt kredilerinden yararlanmak olmaya devam ediyor. Bankaların taşıt finansmanlarından alınan nakit destekler ile araç satın almak için gereken tüm maliyet bir araya getirilebiliyor. Otomobilde yüksek fiyatlara karşı bulunabilen en yapıcı dönemsel çözüm bu sistemle mümkün olabiliyor. Ziraat Bankası da müşterilerine taşıt kredisi desteği vererek araç satın almalarına yardımcı oluyor. 

ZİRAAT BANKASI TAŞIT KREDİSİ KAMPANYASININ ŞARTLARI NELERDİR?

Ziraat Bankası'ndan taşıt kredisi çekerek otomobil satın almanın bazı ciddi avantajları bulunuyor. Müşteriler öncelikle piyasanın en düşük taşıt kredisi faizlerinden birisini Ziraat Bankası'nda bulabiliyorlar. Bu düşük faizler ile daha uygun maliyetler elde edilebiliyor. Otomobil satın almak daha ucuz bedellerle olabiliyor. 

Taşıt kredisi çekerek araç sahibi olmak isteyenler 48 aya kadar vade imkanından yararlanabiliyorlar. Çekilen taşıt kredisi 4 yıllık bir sürece yayılarak daha rahat bir şekilde ödenebilmesi sağlanabiliyor. Daha düşük taksitlerle yapılan bu ödemeler Ziraat Bankası müşterilerinin hayallerini kurdukları otomobilleri satın almaya bir adım daha yaklaştırıyor. 

Ziraat Bankası taşıt kredisi kampanyası çerçevesinde müşterilere teminat uygulaması da yapıyor. Müşteriler taşıt kredisi kullanmak için teminat arayışına girmek zorunda kalmıyorlar. Satın alınmak istenen otomobil üzerinde ipotek tesis eden Ziraat Bankası bunu yeterli görüyor. Bu ipotek gereği müşteriler kredi borcu sona erene kadar otomobili bankadan habersiz satamıyorlar. Ayrıca Ziraat bankası gerekli görmesi halinde taşıt kredisi talep eden müşterilerden ek teminat da isteyebiliyor. Ancak genellikle bu yola başvurulmuyor. 

ZİRAAT BANKASI 150 BİN TL TAŞIT KREDİSİ MALİYET HESAPLAMASI 

ziraat bankası 150 bin tl taşıt kredisi

Ziraat Bankası'ndan taşıt kredisi çekmek için başvuru yapan müşterilere banka tarafından yapılan hesaplamalara göre aylık yüzde 1,61 oranında kredi faizi uygulanıyor. 48 ay vadeli 150 Bin TL taşıt kredisi çekmek isteyenler vade devam ettikçe bankaya her ay 4.822 TL kredi taksit ödemesi yapıyorlar. Bu kredinin yıllık maliyeti ise yüzde 26 oluyor. Bu mali şartlarla Ziraat Bankası otomobil satın almak isteyen müşterilerine nakit desteği veriyor. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@