Otomobil Satın Alacaklara Halkbank'tan 2 Ay Taksit Ertelemeli 50 Bin TL Taşıt Kredisi

Otomobil satın almak isteyen müşterilerini taşıt kredisi ile destekleyen Halkbank'ın kredi kampanyası merak ediliyor. Halkbank taşıt kredisi kampanyasının şartları nelerdir? 

Finans 28.09.2021 - 20:59 28.09.2021 - 21:07 Engin Uzunoğlu

Türkiye'de otomobil satın almak isteyen vatandaşların sayısı her zaman oldukça yüksek olmuştur. Fiyatlar artsa dahi yine belirli miktarda vatandaş ihtiyaçlarını karşılamak adına otomobil satın almak istiyorlar. Bu yönde istekleri değerlendiren bankalar ise taşıt kredisi kampanyaları ile müşterilerini destekliyorlar. 

HALKBANK TAŞIT KREDİSİ KAMPANYASI ŞARTLARI NELERDİR? 

Halkbank da müşterilerine taşıt kredisi veren bankalar arasında bulunuyor. Peki Halkbank'ın taşıt kredisi kampanyasının özellikleri nelerdir? Halkbank hangi şartlarda müşterilerine taşıt kredisi veriyor? Taşıt kredisi çekmek için Halkbank'a başvuru yapacak olan müşterilerden hangi koşulları yerine getirmeleri isteniyor? Halkbank Taşıt kredisi aylık faiz oranı yüzde kaçtır? 

KREDİ TAKSİTLERİ 2 AY ERTELENEBİLİYOR

Halkbank taşıt kredisi kampanyası kapsamında müşterilere oldukça makul imkanlar sunuyor. Bu imkanlardan birisi de kredi taksitlerinin ilk 2 aya denk gelen ödemelerinin ertelenebilmesi oluyor. Taşıt kredisi çekerek hayallerindeki otomobilleri satın alan Halkbank müşterileri ilk 2 ay boyunca bankaya herhangi bir şekilde kredi taksit ödemesi yapmıyorlar. Bu şekilde bir anda kredi geri ödemeleri içerisinde girmeyen müşteriler bütçelerini hazırlama konusunda da süre elde etmiş oluyorlar.

HALKBANK TAŞIT KREDİSİ FAİZ SEÇENEKLERİ

Halkbank tarafından verilen tüm kredilerde müşterilere uygun faiz imkanları sunuluyor. Güncel faizlere göre sıfır kilometre otomobiller için taşıt kredisi kullanmak isteyenlere  aylık yüzde 1,58 faizle, ikinci el taşıt kredisi kullanmak isteyenlere aylık yüzde 1,60 faizle taşıt kredisi veriliyor.

HALKBANK TAŞIT KREDİSİ VADE SÜRELERİ

Halkbank'ın taşıt kredisi kampanyası kapsamında bazı azami vade süreleri uygulanıyor. Buna göre müşteriler 120 Bin TL'ye kadar değeri olan otomobiller için azami 48 ay, 120 Bin TL ile 300 Bin TL arasında değeri olan otomobiller için azami 36 ay vade süresi uygulanıyor. Bu vade sürelerini aşacak şekilde taşıt kredisi verilmiyor.

50 BİN TL TAŞIT KREDİSİ MALİYET HESAPLAMASI

halkbank taşıt kredisi maliyet tablosu

Halkbank tarafından müşterilere verilecek olan 50 Bin TL taşıt kredisinin maliyet hesaplaması da banka tarafından açıklandı. Buna göre 48 ay vadeli 50 Bin TL taşıt kredisi sıfır kilometre otomobiller için kullanıldığında aylık taksit tutarı 1.595 TL oluyor. İkinci el otomobiller için ise aynı kredi 1.603 TL taksitle veriliyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@