Otomobil Zamları Dur Durak Bilmiyor! Renault Clio Marka Otomobile Bir Günde 114 Bin Lira Zam Yapıldı!

Son zamanlarda otomobil fiyatlarına gelen zamlar rekor seviyeye ulaştı. Renault Clio marka araç bir günde 114 bin lira zam alarak şok etkisi yarattı.

Finans 18.12.2021 - 20:00 18.12.2021 - 20:02 Elif İşçi

Döviz kurunun sürekli olarak yükselmesi ve bunun karşılığında Türk lirasının sürekli olarak değer kaybetmesi endişeleri de beraberinde getiriyor. Pek çok ürüne zam üstüne zam gelmeye devam ediyor.

Zamlarla birlikte otomobil fiyatları da sürekli artmaya devam ediyor. Pek çok vatandaş için araç sahibi olmak neredeyse imkansız hale geldi. Özellikle döviz kurunun artması, pandemi nedeniyle tedarik sıkıntısının ortaya çıkması ve bunun ardından küresel çip sorununun ortaya çıkması nedeniyle sıfır otomobillerin yanına yaklaşılamaz hale geldi. İkinci el otomobil fiyatları da günümüzde neredeyse sıfır araçlarla yarışır hale geldi.

ARAÇ FİYATLARI ARTMAYA DEVAM EDİYOR

Uzmanlar araç fiyatlarının gidişatı hakkında değerlendirmeler yaparlarken pek iç açıcı açıklamalar yapmadılar. Bu süreç içerisinde araçların yeniden eski fiyatlarına düşmesinin neredeyse imkansız olduğu dile getiriliyor.

Vatandaş ise araçların yeniden düşeceği ve fiyatların ucuzlayacağını umut ederken yükselen fiyatlar karşısında panik olmaya başladılar. Sıfır kilometre araç almak neredeyse imkansız hale geldi. Bu süreçte ikinci el pazarları yeni zamlar gelmeden dolup taşmaya başladı.

RENAULT CLİO MARKALI ARACA BİR GÜNDE 114 BİN LİRA ZAM GELDİ

Otomobil Zamları Dur Durak Bilmiyor! Renault Clio Marka Otomobile Bir Günde 114 Bin Lira Zam Yapıldı!2

Türk lirasının yaşamış olduğu bu değer kaybı rekor değer kaybı olarak ifade ediliyor. Pek çok araç firması daha önce yapmış olduğu zamlara ek olarak yeni zamlar yapmaya devam ediyor. Son zamanlarda orta gelirli ailelerin en çok tercih ettiği modellerden birisi olan Renault Clio gelen son zamla büyük hayal kırıklığına neden oldu. Bir günde Renault Clio 114 bin lira zam alarak rekor kırmış oldu.

Renault model Joy 1.0 paket Clio dün ortalama olarak 2021 modeli göz önünde bulundurulduğu zaman 247 bin liradan satılıyordu. Ancak bugün marka tüm fiyat listelerinde yeni bir düzenleme yaptı. Bu düzenleme sonrasında yeni güncel fiyat 361 bin lira olarak açıklandı. Dünden bugüne meydana gelen artış şok etkisi yarattı.

Ayrıca Clio marka daha önce yeni bir zam almıştı. En son Kasım ayında modelin Joy 1.0 paketi 190 bin liraya satışa sunuluyordu. Ancak son zamanlarda gelen rekor zamlar araç almak isteyen vatandaşı son derece üzdü.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@