Oturduğu Sitede Ortak Kullanım Alanını Kişisel Bahçe Yapan Demet Akbağ 9 Yıl Sonra Yine Mahkemelik Oldu

Ünlü oyuncu Demet Akbağ, oturduğu sitede ortak kullanım alanı olan bölgeyi kişisel bahçeye dönüştürmek isteyince mahkemelik oldu. 

Emlak Magazin 06.11.2021 - 19:08 06.11.2021 - 19:08 Engin Uzunoğlu

Ünlü oyuncu Demet Akbağ yine oturduğu sitede komşularıyla yaşadığı sorunlarla gündem oldu. Ortak alan olarak kullanılan alana kişisel bahçeye çevirmek isteyen Demet Akbağ için yeni bir mahkeme sürecinin başlatıldığı bildirildi. Demet Akbağ uzun yıllardır komşuluk ilişkisi olan Ala Sarsılmaz Elmioğlu ile kanlı bıçaklı hale geldi. 

DEMET AKBAĞ KOMŞUSUYLA YİNE MAHKEMELİK OLDU!

İstanbul Bebek'te Ayşe Sultan Korusu'nda evi olan Demet Akbağ komşuları ile gerilimli geçen bir süreç yaşıyor. Sarsılmaz Silah Sanayi'nin sahibi olan Ala Sarsılmaz Elmioğlu ile komşu olan Demet Akbağ, yine yıllar önce yaşanmaz bir sorunla gündeme geldi. 

ORTAK KULLANIM ALANINI KİŞİSEL BAHÇE YAPMIŞTI

2006 yılında oturduğu sitede buylunan dairesinden bahçeye kapı açtıran Demet Akbağ, ortak alan olarak geçen alanı kendisine özel saklı bahçe olarak kullanmaya başlamıştı. Ancak sitedeki diğer sakinler bunu kabullenmemiştiler. O dönem  Ala Sarsılmaz Elmioğlu ile mahkemelik olmuş ve mahkeme Demet Akbağ'ı haksız bularak komşusunun taleplerinin yerine getirilmesini istedi. Bu karar üzerine Demet Akbağ evinden bahçeye açtığı kapıyı kapatmış ve bahçe olarak kullandığı alanaı da eski haline çevirmişti.

KOMŞUSU TAŞINDI AMA YİNE MAHKEMELİK OLMAKTAN KURTULAMADI

Bu olayın üzerinden 9 yıl geçtikten sonra Ala Sarsılmaz Elmioğlu siteden taşınarak başka bir yerde yaşamaya başladı ve boşalttığı daireyi de kiraya verdi. Komşusunun gittiğine güvenen Demet Akbağ ise yeniden dairesinden bahçeye bir kapı açtırıp ortak alanı kişisel bahçeye çevirdi. Olay kısa bir süre içerisinde Ala Sarsılmaz Elmioğlu'na bildirilince komşular arasında yine yeni bir mahkeme süreci başlatıldı. 

ORTAK KULLANIM ALANLARI KİŞİYE ÖZEL KULLANILAMAZ

Arada 9 yıl geçmesine ve mahkemede haksız çıkmasına rağmen Demet Akbağ'ın kişisel bahçe ısrarı büyük bir şaşkınlıkla karşılandı. İki komşu ilerleyen günlerde kjozlarını yeniden mahkemede paylaşacaklar. Ancak hukukçulara göre Demet Akbağ'ın mahkemede haklı çıkma olasılığı bile bulunmuyor. Kat Mülkiyeti Kanunu gereği sitelerde ortak kullanım alanlarında kişisel tasarrufta bulunulmasına izin verilmiyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@