ÖTV'siz Nissan Müjdesi Geldi! Nissan ÖTV Muafetli Satışlar İle Sıfır Engelli Araç Fiyatları Açıklaması Yaptı

Araba sahibi olmak isteyen kişiler ÖTV indirimi açıklamalarını yakından takip etmeye devam ediyor. Fiat ve Renault sonrası sıfır engelli araç fiyatları hakkında bir açıklama da Nissan 'dan geldi!

Finans 19.10.2021 - 12:12 19.10.2021 - 12:12 Gülcan Özer

Araç fiyatları yükselen döviz kuru nedeni ile yeni zam haberleri ile çalkalanmaya devam ederken araba sahibi olmak isteyen kişiler ÖTV indirimi haberlerini de yakından takip ediyor. Pek çok araba markası Ekim ayına özel olarak ÖTV muafiyetli araba fiyatları hakkında açıklama yaparken bir duyuru da Nissan tarafından yapıldı. 

Nissan engelli araç fiyatları 2021 hakkında merak edilen duyurusunu yaptı ve ÖTV muafiyetli satışlar hakkında merak edilen soruları yanıtladı. Engelli raporuyla Nissan Qashqai 2021 ne kadar, Nissan Qashqai engelli fiyatı belli oldu mu, Nİssan engelli sıfır araç fiyatları ne kadar?

NİSSAN ENGELLİ SIFIR ARAÇ FİYATLARI NE KADAR?

ÖTV muafiyeti hakkında yapılan haberler yakından takip edilirken engelli raporu olan kişilere ulaşımda ihtiyaç duydukları kolaylığı sağlamak adına ÖTV muafiyeti hakkı sağlanıyor. Konu hakkında açıklama yapan Nissan engelli sıfır araç fiyatları hakkında Ekim ayına ilişkin gelişmeleri duyurdu. 

Engel türüne bakılmaksızın yüzde 90 oranında engeli olan kişilere ve bu engelini aldığı rapor ile kanıtlayan kişilere sıfır araç satışlarında ÖTV muafiyeti hakkı tanınmaktadır. Ortopedik engeli olan kişilerde ise bu oran sınırı yüzde 40 olarak uygulanmaktadır.nissan-ötv-muafiyeti-açıklaması

Hazine ve Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından 29.11.2020 tarihinde, 31349 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan Özel Tüketim Vergisi (II) Sayılı Liste Uygulama Genel Tebliğ kapsamında, 1.1.2021 tarihi itibariyle Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) ve Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV)’den muaf şekilde satın alınabilecek olan otomobillerin motor silindir hacmine bakılmaksızın, Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) ve diğer her türlü vergiler dahil bedellerinin 330 bin 800 TL altında olması yeterli olmaktadır. 

Hayat engel tanımaz sloganı ile satışa sunulan araçlar hakkında fiyat ve model bilgisi için Nissan yetkili satış bayileri adres gösterilirken yine kampanya koşulları hakkında da gerekli bilgilendirme bayiler tarafından yapılacak. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@