ÖTV'yle Kış İndirimi Bekleyenler, Beklemeyin! Halkbank 87.500 TL'ye Araç Satıyor

ÖTV matrah indirimi sonrası ek bir düzenleme olup olmayacağı konuşulurken araç fiyatları yükselmeye devam ediyor. Bu dönemde ise Halkbank 87.500 TL'ye ikinci el araç satıyor.

Finans 01.10.2021 - 01:00 01.10.2021 - 01:00 Mustafa KARAGÖZ

Binek otomobil almak için beklemede olan vatandaşlar ÖTV matrah indirimi ile umutlanmışlardı. Ancak fiyatlar beklendiği ölçüde düşmedi.Eylül, Ekim, Kasım ve Aralık dönemi için ek bir ÖTV düzenlemesi yada kış indirimi bekleyenler piyasayı takip etmeye devam ediyorlar. Halen beklemede olan vatandaşlar için ise bazı alternatif yollar bulunuyor. 

HALKBANK 2013 MODEL CİTROEN MARKA ARACI 87.500 TL'YE SATIYOR

Bilindiği üzere bankalar kendilerine ait olan araçları kendi siteleri üzerinden satışa çıkarıyorlar. Ancak çok sayıda vatandaş bu satış işlemlerini bilmediği için ilanları takip etmiyorlar. Emlak365.com olarak bizlerde bankaların araç satış ilanlarını düzenli aralıklarla sizlerle paylaşıyoruz. Bu haberimizde de siz okuyucularımız için Halkbank ilanını derledik. 

Halkbank kendi sitesinden yayımladığı duyurular ile satışta olan araçlara dair detayları ilan etti. 

Binek otomobil satışı yapan Halkbank bu satışların dışında kamyon, otobüs, iş makinesi ve benzeri araçların satışını da yapıyor. Ekim ayının ilk günleri için yayımlanan ilanlarda ise düşük fiyatlı binek otomobiller yer alıyor. 

İşte O Satış İlanı

ekim halkbank araç satış

HALKBANK'IN SATIŞA ÇIKARDIĞI ARAÇLAR NASIL ALINIR?

Halkbank'ın satışa çıkardığı araçların listesi bankanın web sayfası üzerinden duyurulur. Halkbank kendi gayrimenkul satış sitesinden araç satış ilanlarını kamuoyu ile paylaşır. Vatandaşlar satışa çıkarılan ilanları gayrimenkul sayfası üzerinden tek tek incelerler. Kendilerine uygun satış ilanı bulmaları durumunda ise vatandaşlar ihale başvuru aşamasına geçebilirler. 

İHALE BAŞVURU AŞAMASINDAN ÖNCE KONUTLAR

İhale için başvuruda bulunmadan vatandaşlar araçları görme hakkına sahipler. Vatandaşlar aracın bulunduğu banka şubesine giderek araçları görebilirler. Mesai saatleri içerisinde yukarıda tabloda yer alan banka şubelerine gidecek vatandaşlar araçları almadan önce tüm yönleriyle inceleyebilirler. 

İHALE BAŞVURUSU VE SATIN ALMA İŞLEMLERİ

Halkbank'tan ihale ile araç alacak olan vatandaşlar öncelikle banka şubesinden yada internet bankacılığından başvuruda bulunacaklar. Halkbank müşterisi olanlar direkt olarak bankanın web sitesi üzerinden internet bankacılığı işlemleri ile başvuruda bulunabilirler. Müşteri olmayanlar banka şubesinden işlemleri tamamlayacaklar. 

Başvurularını tamamlayanlar daha sonra ihale süreci sonuna kadar tekliflerini sunacaklar. En yüksek teklifi veren müşteriye Halkbank aracı alma hakkı sağlayacak. Satış işlemleri yine ilgili banka şubesi ile tamamlanacak. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@