Oyuncu Aydemir Akbaş'tan cumhurbaşkanı ve başbakan adayı açıklaması! Gönlünde yatan liderleri açıkladı

Usta oyuncu Aydemir Akbaş, katıldığı bir programda cumhurbaşkanı adayını açıkladı. Akbaş o isimden '' barıştırıcı, kucaklayıcı '' diye bahsetti.

Gündem 29.05.2022 - 15:17 29.05.2022 - 15:17 Büşra Uluşen

Türkiye'de cumhurbaşkanı adayı tartışmaları sürerken birçok siyasi isimden adaylık açıklamaları gelmişti. Aday açıklayan isimler kervanına usta oyuncu Aydemir Akbaş'ta katıldı. YouTube'da bir programa konuk olan Aydemir Akbaş, daha önceden Demokrat Partili olduğunu söyleyerek önemli açıklamalarda bulundu. 

İşte Aydemir Akbaş'ın desteklediği Cumhurbaşkanı adayı!

Usta oyuncu Aydemir Akbaş, katıldığı bir Youtube kanalında cumhurbaşkanı adaylarına ilişkin flaş bir çıkış yaptı. Akbaş daha önce hiçbir yerde bunu söylemediğini ifade ederek şu sözleri kullandı:

'' Ben Demokrat Partiliyim. Menderes zamanı, Demokrat Parti kazanmadan önce de Adnan Menderesçiydim. '' 

Sunucunun '' İktidara gelmesini istediğiniz kişi kim? '' sorusunu yanıtlayan Akbaş, gönlünde yatan cumhurbaşkanı ve başbakan adayını da açıkladı. 

aydemir akbaş

Akbaş, cumhurbaşkanı adayının birleştirici bir role sahip olduğunu düşündüğü CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu olduğunu söyledi. Çünkü ancak onun birleştirici bir güç olacağını, ne sağın içinde ne de solun içinde olduğunu belirtti. Kılıçdaroğlu için '' barıştırıcı, kucaklayıcı '' bir insan olduğunun altını çizerek, cumhurbaşkanlığı yarışını kaybederse kendini de kaybedeceğini sözlerine ekledi. 

Türkiye'de şu an başkanlık sistemi geçerli iken altılı ittifakın 'parlamenter sistem ' stiline destek verdiğini ima eden Aydemir Akbaş, başbakan adayı olarak da İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener olduğunu ifade etti. Akşener hakkında iddialı bir çıkış yapan Akbaş, '' Bana göre Meral Akşener, geleceğin en iyi politikacısıdır '' sözlerini sarf etti. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@