Özel Faizle Nakit Desteği Verilmeye Başlandı! Halkbank'tan Emeklilere 25 Bin TL İhtiyaç Kredisi

Emekli vatandaşlar ihtiyaç kredisi çekme imkanlarını araştırıyorlar. Hangi bankalar emeklilere uygun maliyetlerle ihtiyaç kredisi çekme imkanı sağlıyor? Halkbank'tan emekli ihtiyaç kredisine özel faiz

Finans 04.04.2022 - 17:56 04.04.2022 - 17:56 Engin Uzunoğlu

Türkiye'de yaşanan  yüksek enflasyon sorunu zirveye çıkmışken vatandaşlar sadece geçimlerini sağlayabilmek için bile bütçelerinde oluşan açıkları kapatmak zorunda kalıyorlar. Bu açıkların kapatılması için ek kaynakların bulunması gerekiyor. Bu ek kaynaklar da bankalardan ihtiyaç kredileri ile temin edilebiliyor. Özellikle emekli vatandaşlar hayat pahalılığı karşısında ne yapacaklarını bilemezken Halkbank emeklilere özel faizle ihtiyaç kredisi vermeye başladı. Halkbank emekli müşterilere özel ihtiyaç kredisi kampanyası için hangi şartları belirledi? 

HALKBANK'TAN EMEKLİLERE ÖZEL FAİZLİ NAKİT DESTEĞİ!

Halkank tarfaından başlatılan ihtiyaç kredisi kampanyası kapsamında emeklilere özel bir fırsat sunuluyor. Buna göre 36 aya kadar vade ile emekliler ihtiyaç kredisi çekebiliyorlar. Ancak bu vade süresinde bazı sınırlamalar uygulanıyor. Eğer müşterinin talep ettiği kredi tutarı 50 Bin TL'ye kadarsa o zaman 36 aya kadar vade imkanı kullanılabiliyor. Ancak talep edilen kredi miktarı 50 Bin TL'nin üzerine çıkarsa o zaman da müşterilere en fazla 24 aya kadar vade uygulanabiliyor. Banka bu kuralı herhangi bir gerekçeyle kesinlikle esnetemiyor. 

Halkbank'tan ihtiyaç kredisi çeken emeklilere banka tarafından oldukça uygun imkanlar sağlanabiliyor. Müşteriler kolay ödeme seçenekleri eşliğinde ihtiyaç kredilerini kullanabiliyorlar. Müşterinin bütçesine ve gelir akışına göre özel bir ödeme planı hazırlanırken müşterilere çoklu seçim imkanı da veriliyor. Bu kapsamda müşteriler aylık eşit taksitli, 3 ayda bir eşit taksitli, artan taksitli, azalan taksitli ve serbest ödemeli şeklindeki ödeme planlarını seçerek kredi geri ödemelerini sağlıklı bir bütçe ile yapabiliyorlar. 

Halkbank'In emeklilere sağladıkları en büyük imkan ise ihtiyaç kredisinde uygulanan özel faiz oranı oldu. Emekli müşteriler aylık yüzde 1,55 faiz oranı ile ihtiyaç kredisi çekebiliyorlar. Bu oran ile şu anda bankalardan ihtiyaç kredisi almak pek de mümkün olan bir durum olmuyor. İhtiyaç kredilerinin en uygun faizleri bile yüzde 1,90'lardan başlıyor. 

25 BİN TL İHTİYAÇ KREDİSİ MALİYET EHSAPLAMASI

halkbank emekli kredisi hesaplama

Halkbank'tan ihtiyaç kredisi kullanan emeklilere özel kredi kampanyası kapsamında aylık yüzde 1,55 kredi faizi uygulanıyor. 36 ay vadeli 25 Bin TL ihtiyaç kredisi çeken emekliler bankaya her ay 958 TL kredi tksiti ödüyorlar. 

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@