Özel Sektör Çalışanlarına 10 Bin TL! Halkbank'tan İhtiyaç Kredisi Kampanyası Duyurusu!

Halkbank, nakit sıkışıklığı yaşayan özel sektör çalışanlarına ihtiyaç kredisi vermeye devam ediyor. Peki Halkbank özel sektör ihtiyaç kredisi kampanyasının özellikleri nelerdir? 

Finans 17.09.2021 - 02:24 17.09.2021 - 02:29 Engin Uzunoğlu

Türkiye'de nakit sıkışıklığı yaşayan vatandaşların sayısı ekonomik gelişmelerden kaynaklanan nedenlerden dolayı her geçen gün artıyor. Bu vatandaşlar bütçelerinde meydana gelen açıkları genellikle bankalardan kullandıkları ihtiyaç kredileri ile kapatmaya çalışıyorlar. Bundan dolayı da ihtiyaç kredisi kampanyalarına yönelik araştırmalar da yoğunlaştı. 

Bankacılık sisteminde ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen müşterilerden bazı ön şartlar talep ediliyor. Genellikle düzenli bir geliri olan vatandaşlara bankalar daha kolay bir şekilde ihtiyaç kredisi veriyorlar. Kamu çalışanlarına ve emeklilere daha kolay şekilde ihtiyaç kredisi veren bankalar özel sektör çalışanlarına ise genellikle ihtiyaç kredisi verirken bazı güçlükler çıkartabiliyorlar. Bu şekilde sorun yaşayan müşterilerinin taleplerini dikkate alan Halkbank tarafından özel sektör çalışanlarına yönelik bir ihtiyaç kredisi kampanyası başlatıldı. 

HALKBANK ÖZEL SEKTÖR ÇALIŞANLARI İHTİYAÇ KREDİSİ

Halkbank tarafından uygulamaya sokulan özel sektör çalışanları ihtiyaç kredisi kampanyası kapsamında müşterilere oldukça makul koşullarda finansman desteği veriliyor. Özel sektör çalışanı olan müşteriler Halkbank'a kredi başvurusunda bulunduklarında 100 Bin TL'ye kadar ihtiyaç kredisi  kullanabiliyorlar.

BÜTÇEYE GÖRE ÖDEME SEÇENEĞİ

36 aya kadar vade imkanı ile verilen bu ihtiyaç kredisi kampanyasında müşterilere ödeme kolaylıkları da sağlanabiliyor. Buna göre müşterilere kredi kullandıklarında geri ödeme planlarını kendi bütçelerine göre seçebiliyorlar. Müşteriler kredi geri ödemelerini aylık eşit taksitli, artan taksitli, azalan taksitli, 3 ayda bir eşit taksitli veya serbest ödemeli olarak yapabiliyorlar. 

İKİ AYRI FAİZ SEÇENEĞİ

Halkbank özel sektör çalışanları ihtiyaç kredisi kampanyası kapsamında müşterilere iki ayrı faiz seçeneği sunuluyor. Kullandıkları krediler için kredi tahsis ücreti ödemek istemeyen müşterilere aylık yüzde 1,68 faiz uygulanıyor. Anck kredi tahsis ücreti ödenerek yapılan hesaplamalarda müşteriler aylık yüzde 1,63 faiz ile ihtiyaç kredisi çekebiliyorlar. Halkbank tarafından açıklanan ortak maliyet hesaplamasına göre 100 Bin TL'lik bir ihtiyaç kredisi için müşterilerden 525 TL kredi tahsis ücreti tahsil ediliyor. 

10 BİN TL İHTİYAÇ KREDİSİ MALİYET HESAPLAMA

özel sektör ihtiyaç kredisi hesaplama 10 bin lira

Halkbank'tan özel sektör çalışanları ihtiyaç kredisi kampanyası kapsamında kredi kullanıldığında müşterilere aylık yüzde 1,63 kredi faizi uygulanıyor. 36 ay vadeli 10 Bin TL kredi kullanan müşteriler bankaya vade süresince her ay 389 TL kredi taksiti ödüyorlar.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@