Özelleştirme İdaresi Başkanlığı 16 İlde 42 Taşınmaz Satışı İçin İhale İlanı Yayımladı!

3 Temmuz 2021 tarihli Resmi Gazete ile yayımlanan yatırımcılara duyuru ile T.C. Hazine ve Maliye Bakanlığı Özelleştirme İdaresi Başkanlığı tarafından alınan yeni kararlar kamuoyuna duyuruldu. Yayımlanan ilanlar kapsamında 16 ilde yer alan 42 taşınmaz için satış yapılacağı ilan edildi. İşte o ilanlar...

EMLAK HABERLERİ 03.07.2021 - 09:30 03.07.2021 - 09:30 Emlak 365

Hazine ve Maliye Bakanlığı Özelleştirme İdaresi Başkanlığı Yatırımcılara Duyuru başlığı ile 3 Temmuz 2021 tarihli Resmi Gazete ile yeni özelleştirme kararlarını kamuoyuna duyurdu. Hazine ve Maliye Bakanlığı Özelleştirme İdaresi Başkanlığından yayımlanan ilanlar kapsamında 16 ilde yer alan 42 taşınmazın satış yöntemi ile özelleştirme kapsamına alındığı ilan edildi. 

ÖZELLEŞTİRME KAPSAMINA ALINAN TAŞINMAZLARIN LİSTESİ! 

Hazine ve Maliye Bakanlığı Özelleştirme İdaresi Başkanlığı tarafından yayımlanan ilan kapsamında aralarında Ankara, Kırşehir, Manisa, Amasya, Bolu, Çorum, İzmir, Konya, Nevşehir, Sakarya ve Ağrı'nın da yer aldığı 16 ilde bulanan çeşitli vasıflı taşınmazların 4046 sayılı Kanun hükümleri kapsamında "satış" yöntemiyle özelleştirileceği ilan edildi. 

LİSTENİN TAMAMINA VE İHALE İLANININ PDF DÖKÜMÜNE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ...

Söz konusu ihalenin birden fazla teklif sahibinden kapalı zarfla teklif almak ve görüşmeler yapmak suretiyle “pazarlık” usulü ile gerçekleştirileceği ilan edilirken ihale tarihinde teklif sahiplerinin huzurunda açılan zarflar sonrasında açık artırma sureti ile satışlar gerçekleştirilecek ve ihale süreci tamamlanacaktır. 

Ayrı ayrı olmak üzere farklı taşınmazlar için aynı kişi tarafından teklif verilmesine olanak sağlanacak. İhaleye gerçek ve tüzel kişiler, Ortak Girişim Grupları (OGG), kooperatifler ile kuruluş belgelerinde taşınmaz edinebileceklerine dair hüküm bulunan dernek ve vakıflar katılabilecek. İhaleye katılmak isteyen kişi ve kurumların her bir taşınmaz için ayrı İhale Şartnamesi alması her bir taşınmaz için ayrı teklif sunulması ve teklif ile şartnamede istenilen belgeleri İdare’nin Ziya Gökalp Caddesi No: 80 Kurtuluş/ANKARA adresine son teklif verme tarihi saat 18.00’e kadar elden teslim etmeleri zorunlu tutulacak. 

İhale tarihi her bir taşınmaz için ayrı ayrı belirlenmek üzere 2 Ağustos 2021 tarihinde başlayacak olup 10 Ağustos 2021 tarihinde sona erecek.

İHALEYİ KAZANAN 48 AY TAKSİTLE ÖDEME YAPABİLECEK! 

İhale ile satılan taşınmazlar için en yüksek telifi veren hak sahibi ödemesini ister peşin isterse taksitli olarak yapabilecek. Taksitle ödeme yapmak isteyen kişiler ihale bedelinin yüzde 40'ı tutarında peşin ödeme yaptıktan sonra kalan tutarı isterse senede 1 kere ödeme yapmak üzere en çok 48 ayda ödeyebilecekler. Vadeli ödemelerde yüzde 16 oranında vade farkı hesaplanacak. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@