Özelleştirme İdaresi Başkanlığı İle Alakalı Cumhurbaşkanlığı Kararları Resmi Gazete'de Yayımlandı

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı tarafın imar değişikliklerine yapılan itirazlara ve yeni imar planı kararlarına dair Cumhurbaşkanı Kararları Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. 

EMLAK HABERLERİ 22.06.2021 - 04:00 22.06.2021 - 04:00

Türkiye'de özellşetirme ile alakalı gelişmelerden sorumlu olan kurum Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'nın bazı kararlarına dair Cumhurbaşkanlığı Kararları 22 Haziraan 2021 Salı tarihli Resmi Gazete'de yayımlanarak yürülüğe girdi. Yayımlanan kararlara göre özelleştirme kapsamında bulunan bazı alanların imar planı değişikliklerine dair yapılan itirazların değerlendirilerek sonuçlandırıldığı bildirildi. 

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'nın daha sağlıklı bir şekilde özellşetirme yapabilmesi için alınan  kararların detayları da kamuoyuna bildirildi. Bu kararlarla ilgili alanların kullanımlarına ilişkin nihai karar verilmiş oldu. Taşınmazların imar planı değişikliklerine dair alınan kararlar ile alakalı olarak kamuoyu Resmi Gazete aracılığı ile bilgilendirildi. 

Yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararı'na göre Muğla'nın Bodrum ilçesi Gökçebel Mahallesi 781 ada, 4 parsel ile alakalı Nazım İmar Plan Değişikliği için yapılan itirazların reddedildiği bildirildi. 

Mülkiyeti Maliye Hazinesi adına kayıtlı olan Muğla ili Bodrum ilçesi Gökçebel Mahallesi 609 ada, 3 parsel hakkında Özelleştirme İdaresi Başkanlığı tarafından hazırlanan Nazım İmar Planı Değişikliği ve Uygulama İmar Planı Değişikliği irirazlarının değerlendirildiği açıklandı. 

Mülkiyeti Türkiye şeker Fabrikaları AŞ'ye ait olan Muş ili Merkez ilçesi Alizurum ve Kepenek mahallelerinde bulunan parseller ile Mülkiyeti Maliye Hazinesi ve EÜAŞ'ye ait olan kayıtlı parseller hakkında hazırlanan imar planı değişikliklerinin onaylanmasına karar verildi. 

Mülkiyeti Maliye Hazinesi'ne ait olan Aydın ili Kuşadası ilçesi Güzelçamlı Mahallesi'nde 440 ada, 4 parsele ilişkin Özelleştirme İdaresi Başkanlığı tarafından hazırlanan imar planı değişikliklerine yapılan itirazların değerlendirildiği ifade edildi. 

Mülkiyeti Maliye Hazinesi'ne ait olan Ankara ili, Mamak ilçesi, Kızılca Mahallesi 1087 parsel, Ortaköy Mahallesi 964 parsel ve Nenek Mahallesi 101 ada 129 parsele ilişkin olan Özelleştirme İdaresi Başkanlığının imar planlarına ilişkin itirazların değerlendirildiği bildirildi. 

Mülkiyeti Maliye Hazinesi'ne ait olan İzmir ili, Çeşme ilçesi, Sakarya Mahallesi'nde bulunan 2.342 metrekare ve 2.749 metrekarelik taşınmazların özelleştirme ihalesi sonucu açıklandı. 

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı İhale Komisyonu tarafından Mülkiyeti Hazine'ye kayıtlı olan ve İzmir Foça'da bulunan bazı taşınmazların özelleştirilmesine dair ihalenin sonuçları açıklandı. 

Resmi Gazete'de yayımlanan Özelleştirme İdaresi Başkanlığı kararlarının yürürlüğe girdiği ifade edildi.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@