Özelleştirme İdaresi Yatırımcılara Duyuru Diyerek Yayımladı: Hazine ve Maliye Arazileri Satışa Çıktı!

Hazine ve Maliye Bakanlığı Özelleştirme İdaresi Başkanlığı tarafından 29 Ekim 2021 tarihli Resmi Gazete ile yayımlanan yeni ilan ile 30 kamu arazisi satışa çıktı.

Emlak Haberleri 29.10.2021 - 12:17 29.10.2021 - 12:18 Gülcan Özer

29 Ekim 2021 tarihli Resmi Gazete ile Hazine ve Maliye Bakanlığı Özelleştirme İdaresi Başkanlığı tarafından yayımlanan duyuru ile 30 kamu arazisinin satışa çıktığı ilan edildi. Yayımlanan ilanda söz konusu arazilerin satış yöntemi ile özelleştirileceği duyuruldu. 

Ankara, Balıkesir, Bayburt, Bilecik, Bitlis, Elazığ, Eskişehir, Kastamonu, Kırklareli, Niğde, Aydın, Şanlıurfa ve İzmir illerinde yer alan taşınmazlar için yayımlanan ilanda söz konusu kamu arazilerinin kapalı zarfla teklif almak ve görüşmeler yapmak suretiyle “pazarlık” usulü ile yapılacağı açıklandı. 

30 KAMU TAŞINMAZI İHALE YÖNTEMİ İLE SATIŞTA! 

29 Ekim 2021 Tarihli ve 31643 Sayılı Resmî Gazete ile Hazine ve Maliye Bakanlığı Özelleştirme İdaresi Başkanlığından Yatırımcılara Duyuru başlığı ile yayımlanan ilanda geçici teminat bedeli 5 bin liradan başlayan fiyatlarla 30 kamu taşınmazı satışa sunuldu. 

kamu taşınmaz satışı 1

kamu taşınmaz satışı 2

İhaleye katılmak isteyen kişiler için son teklif verme tarihi 30 Kasım 2021 tarihi ile 7 Aralık 2021 tarihi olarak belirlendi. T.C. Hazine ve Maliye Bakanlığı Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (İdare) tarafından ihaleye açılan taşınmazlar, 4046 sayılı Kanun hükümleri kapsamında "satış" yöntemiyle özelleştirilecek. 

Teklif Sahipleri ayrı ayrı olmak koşuluyla birden fazla taşınmaz için teklif verebilecek. İhalelere gerçek ve tüzel kişiler, Ortak Girişim Grupları (OGG), kooperatifler ile kuruluş belgelerinde taşınmaz edinebileceklerine dair hüküm bulunan dernek ve vakıflar da katılabilecek. 

Her bir taşınmaz için ihale şartnamesi alınması zorunlu tutulurken şartnameye uygun olarak hazırlanan teklif verme zarflarının T.C. Hazine ve Maliye Bakanlığı Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'nın Ziya Gökalp Caddesi No:80 Kurtuluş/ANKARA adresine son teklif verme tarihi saat 18.00’e kadar elden teslim etmesi şartı aranacak. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@