Özelleştirme İdaresi Yatırımcılara Duyuru Diyerek Yayımladı: Satışa Sunulan Yeni Hazine Arazileri Resmi Gazete'de!

Hazine ve Maliye Bakanlığı Özelleştirme İdaresi Başkanlığı yatırımcılara yeni duyuru yayımlayarak satışa sunulan hazine arazilerini açıkladı. 6 Mayıs 2022 tarihli Resmi Gazete ile yayımlanan ihale!

Emlak Haberleri 06.05.2022 - 06:49 06.05.2022 - 07:03 Gülcan Özer

Mülkiyeti hazineye ait olan taşınmazlar için T.C. Hazine ve Maliye Bakanlığı Özelleştirme İdaresi Başkanlığı tarafından yayımlanan duyuru ile 4046 sayılı Kanun hükümleri kapsamında "satış" yöntemiyle özelleştirme kararı alındı. Türkiye'nin tatil cenneti olarak gösterilen İzmir Çeşme, Muğla Bodrum, Aydın Didim ilçelerinin yanı sıra Ankara Gölbaşı İncek bölgesinde yer alan birbirinden değerli arsalar ihale yöntemiyle satılacak. 

Özellikle pandemi döneminde insanların yazlık beldelere adeta akın etmesi ile beraber bu bölgelerde yer alan arsaların değerleri rekor fiyatlara ulaşmış, yükselen fiyatlara rağmen satılık arsa, arazi ilanları bulmak nerede ise imkansız hale gelmişti. T.C. Hazine ve Maliye Bakanlığı Özelleştirme İdaresi Başkanlığı tarafından yayımlanan satış ilanı bu nedenle yatırımlık arsa fırsatı arayan yatırımcıları harekete geçirdi. 

HAZİNE VE MALİYE BAKANLIĞI ÖZELLEŞTİRME İDARESİ BAŞKANLIĞI ÇEŞME, ANTALYA, BODRUM SATILIK ARSA İLANLARI! 

6 Mayıs 2022 tarihli Resmi Gazete ile yayımlanan T.C. Hazine ve Maliye Bakanlığı Özelleştirme İdaresi Başkanlığı tarafından Ankara, İzmir, Muğla ve Aydın'da yer alan 10 adet arsa 4046 sayılı Kanun hükümleri kapsamında "satış" yöntemiyle özelleştirme kapsamına alındı. Birden fazla teklif sahibinden kapalı zarfla teklif almak ve görüşmeler yapmak suretiyle “pazarlık” usulü ile yapılacak olan ihaleler 31 Mayıs 2022 ve 1 Haziran 2022 tarihlerinde yapılacak. 

hazine bakanlığı ihale ilanı

hazine bakanlığı ihale ilanı 1

Arsa satışı için yapılacak olan ihaleye gerçek ve tüzel kişiler, ORTAK GİRİŞİM GRUPLARI, kooperatifler, vakıflar ile belgelerinde taşınmaz edinebileceklerine dair hüküm bulunan dernekler de katılma hakkına sahip olacaklar. 

Haber Kaynağı: Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@