Özelmacıklı : Ev ve yurt tercihi yapmadan profesyonel emlak işletmelerine başvurun!

Üniversite tercihlerini şu sıralar yapmakta olan öğrencilerin yerleşecekleri üniversitelerde en önemli ihtiyaçlarının başında barınma geliyor.

EMLAK HABERLERİ 24.07.2019 - 19:00 15.07.2021 - 00:14 Emlak 365

Üniversite tercihlerini şu sıralar yapmakta olan öğrencilerin yerleşecekleri üniversitelerde en önemli ihtiyaçlarının başında barınma geliyor. Barınma ihtiyaçlarını karşılama noktasında önemli açıklamalarda bulunan Altın Emlak Genel Müdürü Mustafa Hakan Özelmacıklı, ev ve yurt tercihi yapmadan profesyonel emlak işletmelerinden destek almaları gerektiğini bildirdi.

Üniversiteye yerleşmek için tercih aşamasında olan 2 milyon 390 bin 188 aday için tercih işlemleri kısa bir zaman sonra sona erecek. Tercih işlemlerinin ardından adaylar yerleştikleri üniversitelerde çeşitli sıkıntılarla karşılaşacak ve zamanla bu sıkıntıların üstesinden gelme yolunu öğrenecek.YURT KAPASİTELERİ YETERSİZ!Üniversiteye yerleşen öğrencilerin ilk başlarda en büyük sorunlarının başında barınma ihtiyaçları geliyor. Öğrenciler genellikle başta yurtları tercih etseler de sonradan sonraya yurt yaşamından sıkılan öğrenciler ev kiralamanın derdine düşüyor. Eşyalı kiralık daireler, dubleks dairelere kalabalık öğrenci grupları tarafından tercih edilen ilk seçenekler arasında yer alıyor.  Altın Emlak Genel Müdürü Mustafa Hakan Özelmacıklı, üniversiteye yeni yerleşen öğrencilere dikkat çeken uyarılarda bulunarak, "Yeni üniversiteye yerleşecek adaylar için yurt kapasiteleri çok yetersiz. Bu nedenle öğrenciler özellikle düşük m2’li ve mümkünse eşyalı kiralık daire arayışında oluyorlar. Üniversiteye yakın yerlerde kira bedelleri yüksek olabiliyor. Öğrencilerin tercih kararlarını netleştirmeden önce profesyonel emlak işletmelerinden destek almalarında fayda var" dedi. EŞYALI KİRALIK DAİRELERE DAHA HIZLI KİRYA VERİLİYOR"Farklı üniversiteleri tercih edenler, ortak ulaşım noktalarında konaklamayı tercih ediyorlar. Metro ve metrobüs gibi toplu taşıma araçları ile nasıl erişim sağlayabileceklerini merak ediyorlar.” Diyen Altın Emlak Genel Müdürü Mustafa Hakan Özelmacıklı, “Merkezlerden çok uzaklaşmadan, sosyal çevre ve fiyat kriterlerine bakıyorlar. Giriş hatta bodrum katlardaki küçük m2’li daireler öğrenciler için öncelikli tercih. Eşyalı daireler ise daha hızlı kiraya veriliyor. Hatta bazı ebeveynler küçük metrekareli daire satın alarak, çocuklarının uzun eğitim hayatlarında kira ödememeyi ve ilerde değer artış kazancı sağlamayı düşünüyor" ifadelerini kullandı.İnstagram Hesabımız için TIKLAYINAndroid uygulamamız için TIKLAYINIZİOS uygulamamız için TIKLAYINIZ Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@