Özhaseki: Nüfusun Yüzde 71'i Deprem Bölgesinde Yaşıyor!

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki, Türkiye'nin bir deprem ülkesi olduğunu belirterek şehirlerimizin depreme hazır olmadığı uyarısında bulundu! Samsunda gerçekleştirilen AK Parti Yerel Yönetimler Karadeniz Bölge Toplantısı'na katılan Mehmet Özhaseki çok önemli açıklamalarda bulundu.

Kentsel Dönüşüm 12.10.2019 - 16:00 15.07.2021 - 00:13 Serhat Karaman

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki, Türkiye'nin bir deprem ülkesi olduğunu belirterek şehirlerimizin depreme hazır olmadığı uyarısında bulundu!

Samsunda gerçekleştirilen AK Parti Yerel Yönetimler Karadeniz Bölge Toplantısı'na katılan Mehmet Özhaseki çok önemli açıklamalarda bulundu. Mehmet Özhaseki yapmış olduğu açıklamasında "Deprem ülkesiyiz. Son 100 yılda 6 ve üzerinde tam 56 deprem oldu. Ölen insan sayımız da 81 bin 630.Topraklarımızın yüzde 66'sı deprem bölgesinde. Nüfuzumuzun yüzde 71'i deprem bölgelerinde yaşıyor. Böyle bir ülkeyiz ama şehirlerimiz depreme hazırlıklı değil" diyerek önemli açıklamalarda bulundu. Şehirlerimiz Depreme Hazır Değil! Mehmet Özhaseki yapmış olduğu açıklamasında "Eskiden şehirlere doğru gelen gözlere hazırlıksız yakalandık. Şehirlerimizin etrafı çepeçevre gecekondularla doldu. 2000'li yıllara doğru geldiğimizde karşımızda tablo; sağlıksız şehirlere sahibiz.Deprem ülkesiyiz. Son 100 yılda 6 ve üzerinde tam 56 tane deprem oldu. Ölen insan sayımız da 81 bin 630. Topraklarımızın yüzde 66'sı deprem bölgesinde. Nüfuzumuzun yüzde 71'i deprem bölgelerinde yaşıyor. Böyle bir ülkeyiz ama şehirlerimiz depreme hazırlıklı değil. Kimliksiz şehirlere sahibiz.Hangi şehre gittiğimizde, 'Bu bizim insanımızı yansıtıyor' diyebiliriz ki? Nihayetinde şehirler bizim aynamızdır. Bizim örfümüzü, adetimizi, inanış biçimimizi, kendi içimizdeki ilişki biçimimizi dışarıya yansıttığımız biçimlenmiş formlardır bunlar. Hangi şehir bize benziyor ki? Hangi şehir bizi yansıtıyor ki?Bin yıldır bu topraklardayız. En zor şartlarda Selçuklu gelmiş, kendine has bir tarzı, medeniyeti, şehircilik anlayışı var. Sivil yapılarına, mimari yapılarına ya da kamu yapılarına baktığınızda 'Bu Selçuklu mimarisi' diyebilirsiniz. Bir kimlik var çünkü orada" dedi. Emlak365.com


Gelişmelerden Haberdar Olun

@