Pa edu tr Bekçi alımı başvuru ekranı! İl seçimi çok dikkat edilmesi gereken hususlar Onay işlemleri A'dan Z'ye detaylar

Polis Akademisi Başkanlığı bekçi alım ilanı başvuruları Pa gov tr üzerinden nasıl yapılacak? Ön başvuru formunun onaylanması ve başvuruların kabul edilmesi için ne yapılması gerekiyor? Tüm detaylar...

Emlak İş İlanları 28.04.2022 - 09:20 28.04.2022 - 09:20 Mustafa Karagöz

Emlak365.com - Polis Akademisi Başkanlığı ( Pa edu tr ) üzerinden Çarşı ve Mahalle Bekçisi alım ilanı yayımlandı. e-Devlet şifresi ile yapılacak olan başvurular için vatandaşların nereye nasıl başvuru yapacakları, ön başvuru formu onaylanması için yapılması gerekenler ve A'dan Z'ye tüm bilinmesi gereken hususlar var. Tüm o detayları sizlerle paylaşıyoruz. 

BEKÇİ ALIM İLANI E-DEVLET PA GOV TR BAŞVURU İŞLEMLERİ

Resmi Gazete'de yayımlanan duyuru kapsamında 2022 yılında İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesine Polis Akademisi Başkanlığı aracılığıyla Bekçi alımı yapılacağı duyuruldu. 3.250 kişilik kadro açıklayan kurum başvuruların 28 Nisan ile 13 Mayıs tarihi arasında alınacağını duyurdu. 

Bekçi ilanı başvurularını yapabilmek için

EGM'de bekçi olmak isteyenlerden talep edilen genel koşullar; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, En az lise veya dengi okul mezunu olmak, En az 167 cm boyunda olmak, Beden kitle indeksi 18 (dâhil) ile 27 (dâhil) arasında olmak, Askerlik ödevini bitirmiş olmak, 18 yaş ile 31 yaş arasında olmak, Memuriyete engel bir hali bulunmamak Silah taşımaya veya silahlı görev yapmaya hukuki bir engeli bulunmamak, olarak duyuruldu. 

Bu başvuru şartlarına uygun olan adaylar

Başvuru şartlarına uygun olan adaylar için işlem süreci şu şekilde ilerleyecek. İlk adım başvuru kılavuzunun incelenmesi şartlara uygun tespit edilmesi ve online başvuru yapılması. Online ön başvuru formunun ardından adaylar için onay verilecek. Başvuruları onaylananlar evrak teslimi sürecine girecekler. İlanın yayımlanmasından sonraki ilk adım ise başvuruların onaylanması. 

1-) Ön başvuruda bulunacak olan adaylar pa.edu.tr web sitesine erişim sağlayacaklar. 

2-) Anasayfada bekçi alım ilanı başvuru ekranına yönlendiren bağlantı görülecek. 

3-) Bu bağlantıya tıklanacak vatandaşların karşısına e-Devlet giriş ekranı çıkacak. 

4-) Bu sayfada T.C. ve e-Devlet şifresi ile sisteme giriş yapılacak. 

5-) Ardından başvuru form ekranı doldurulacak. 

6-) En önemli aşama form doldurulması. Bekçi olmanın ilk adımını oluşturan bu aşamada vatandaşlar kendilerine ait olan bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde sisteme girecekler. Bu aşamada yapılacak bir hata başvuruların geçersiz olmasına neden olabilir. Vatandaşlar formu doldurup kontrol ettikten sonra başvurularını onaylamalılar. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@