Pandemi Döneminin Zam Şampiyonu Yazlık Fiyatları Cote d’Azur’la Yarışmaya Başladı!

Koronavirüs salgını döneminde vatandaşların yoğun ilgi göstermeye başladığı yazlık fiyatlarındaki artış tüm hızı ile devam ederken yaşanan fiyat artışı ile beraber bazı bölgelerdeki yazlık fiyatları Cote d’Azur’la yarışmaya başladı!

EMLAK HABERLERİ 19.06.2021 - 08:24 19.06.2021 - 08:24

Yükselen konut ve yazlık fiyatları cep yakmaya devam ederken özellikle de yazlık ve sayfiye bölgelerde yer alan ev fiyatları artık rekor seviyelere ulaştı. Balkonlu ve bahçeli evlerin fiyatlarına pandemi sonrasında şimdi birde müsilaj zammı eklendi. Yazlık bölgelerde müsilaj endişesi ile denize girmek istemeyen kişilerin havuzlu villalara yönelmesi ile havuzlu ev fiyatları bir kere daha yükselişe geçti. 

BAHÇELİ, HAVUZLU YAZLIK FİYATLARI 165 MİLYON LİRAYA KADAR ÇIKTI! 

Yaşanan talep artışı ile yazlık ev fiyatları adeta zam yağmuruna tutulurken Türkiye'de sakin bir deniz tatili yapmak isteyen kişilerin gözdesi olan Datça'da yazlık ev fiyatları yüzde 68 zamlanırken Bodrum ve Kaş'ta ise satılık villa fiyatları yüzde 60 artış gösterdi.Gelen zamların ardından Türkiye'de yazlık ev fiyatları dünyanın gözde tatil merkezi olan Fransa’nın sahil bölgesi Cote d’Azur’da yer alan villalar ile yarışmaya başladı. 

Cote d’Azur’da satılık villa fiyatları bugünkü kur üzerinden 155 milyon lira olarak belirlenirken Türkiye'de bazı lüks bölgelerde bu fiyat 165 milyon liraya ulaşarak şok etkisi yarattı. Türkiye'nin en pahalı villaları ise tatil cennetleri arasında gösterilen Bodrum Gümüşlük, Gündoğan ve Antalya Belek’te yer aldı. 

Antalya'nın en pahalı bölgesi Belek olurken Kaş, Konyaaltı ve Belek bu bölgeyi pahalı fiyatları ile takip etti. Bodrum'da ise en pahalı yazlıklar Gümüşlük, Gündoğan ve Yalıkavak olarak sıralandı. Bodrum Gümüşlük'te denize sıfır villalar 150 milyon liralık fiyat ile alıcı bulurken Yalıkavak ve Gündoğan'da bulunan villaların fiyatları 115 milyon lira sınırına kadar yükseliş gösteriyor.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@