Pandemi Dopingi İle Yükselen Havuzlu Kiralık Villa Fiyatlarına Şimdi De Müsilaj Zammı!

Koronavirüs salgını döneminde kiralık villa fiyatlarına artan talep ile zam üstüne zam gelmiş, tatil yapmak isteyen kişiler yüksek fiyatlara rağmen villa bulamamaya başlamıştı. Süreçte müsilaj nedeni ile yazlık bölgelerde yer alan havuzlu villa kiralarına yeni dalga ile zam gelmeye başladı.

Emlak Haberleri 17.06.2021 - 16:14 17.06.2021 - 16:14 Serhat Karaman

Pandemi döneminde koronavirüs salgının etkileri ile beraber konut fiyatlarına zam yağmuru başlamıştı. İnsanların hastalıktan korunmak için kalabalık şehirlerden uzaklaşmaya başlaması, zorunlu kısıtlama dönemlerinde uygulanan sokağa çıkma yasağında tatil yapmak adına yazlık bölgelerdeki havuzlu, bahçeli villalara yönelmeleri ile adeta bu evlere talep patlaması yaşanmıştı. 

Pandeminin etkileri ile kiralık villa bulmanın zorlaştığı yazlık bölgelere bu seferde müsilaj zammı geldi Müsilaj nedeni ile insanların denizlere girmekten çekinmeye başlaması ile beraber havuzlu villalara olan talepte yeni artış yaşanırken bu da fiyatlara yeniden zam gelmeye başlamasına neden oldu. 

HAVUZLU VİLLALARA MÜSİLAJ ZAMMI GELDİ, SEZONLUK VİLLA FİYATLARI 2 MİLYON LİRAYA FIRLADI! 

Özellikle de Marmara Denizi'ni etkisi altına alan müsilaj sorunu insanların denize girme konusunda bazı tedirginlik yaşamasına neden olmuştu. Süreçte pandemi nedeni ile zaten rekor oranda zam gören havuzlu ve bahçeli villa fiyatlarına birde müsilaj zammı eklendi. 

Konu hakkında değerlendirmede bulunan emlak danışmanı Evrim Kırmızıtaş Başaran "Yalıkavak, Gündoğan, Gümüşlük, Bitez başta olmak üzere Bodrum, büyük ilgi görüyor. Çiftler, aileler, kabalık akrabalar ya da arkadaşlar grupları kendilerine göre bir villa seçebiliyor. Aylık kiralamaların ücretleri ise ortalama 25 bin liradan 300 bin liraya kadar değişiyor. Bazı villalarda ise aylık 750 bin liraya kadar kadar çıkabiliyor. Sezonluk kiralama yapılmak istendiğinse 2 milyon liraya kadar ulaşıyor” diyerek yaşanan rekor artışa dikkat çekti.

Marmara bölgesinde bulunan kiralık villa ilanları için artık vatandaşların mutlaka havuz istediklerini belirten Kızıltaş 4 kişilik bir ailenin günlük tatil fiyatının 500 bin liraya ulaştığını söyledi.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@