Pandora Papers İle 210 Milyon Dolar Bağış Yaptığı İddia Edilen Rönesans İnşaat Açıklama Yaptı!

Tüm dünyayı sallayan Pandora Papers belgelerinde adı geçen Rönesans İnşaat 210 milyon dolar para transferi iddiasına yanıt verdi.

Emlak Haberleri 05.10.2021 - 11:05 05.10.2021 - 11:10 Gülcan Özer

Bağış adı altında 210 milyon dolarlık para transferi yaptığı iddiası Pandora Papers belgeleri ile gündeme taşınan Rönesans İnşaat konu hakkında açıklama yaptı. Son dönemde almış olduğu büyük şehir hastanesi ve alt yapı ihaleleri ile konuşulan Erman Ilıcak ve Rönesans İnşaat Pandora Papers belgeleri ile Türkiye'nin gündemine de bomba gibi düşmüştü. 

Konunun hem yurt içerisinde hem de yurt dışında büyük yankı uyandırması üzerine Rönesans Holdingi konu hakkında resmi bir açıklama yayımladı. Yayımlanan açıklamada söz konusu iddialara yanıt verildi. 

RÖNESANS İNŞAAT PANDORA PAPERS İDDİALARINA YANIT VERDİ! 

Rönesans Holding tarafından yayımlanan açıklamada şirketin 1993 senesinde Erman Ilıcak tarafından yurt dışında kurulduğu, o günden bu yana ise 50'yi aşkın ülkede hizmet verdiği, Türkiye'de ise 2012 senesinde taahhüt ve inşaat işlerine başladığının altı çizildi. Rönesans İnşaat'ın 2006 yılından bu yana ilk 100 şirket içinde bulunduğu Engineering News Record tarafından yayınlanan dünyanın en büyük uluslararası müteahhitlik firmaları listesinde Avrupalı müteahhitler arasında 9. sırada, dünyada ise 28. sırada yer aldığı belirtilen açıklamada söz konusu iddialar kesin bir dille reddedildi. 

Şirketin tüm işlemlerinin yasal mevzuatlara uygun olduğu belirtilen açıklama metninde "Rönesans ve hissedarları, 28 senedir yurt dışında yürüttükleri faaliyetleri neticesinde elde ettikleri gelirleri yine yurt dışında tüm yerel ve uluslararası mevzuata uygun ve şeffaf bir biçimde yatırım amacıyla değerlendirmiş ve ilgili içeriklerde bahsi geçen şirketlerden hiçbirisi Ilıcak ailesi üyeleri haricinde hiçbir kimseye veya kuruma bağış, karşılıksız edinim ya da her ne nam ya da şekil altında olursa olsun bir fon aktarımı yapmamıştır" denilerek bağış iddiaları resmi olarak yalanlanmış oldu. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@