Altının Fiyatı Uçacak! JP Morgan Kurucusu Sadece Altın Paradır Diyerek Uyarmıştı, Merkez Bankaları Altın Alımına Başladı

Piyasada büyük bir dolar bolluğu yaşandığını belirten Para Piyasaları Uzmanı Analist yatırımcıları uyardı. Para sistemi değişiyor diyen ekonomist altın yatırımı önerdi. Para sistemi çökerse ne olur?

Finans 06.01.2022 - 12:39 06.01.2022 - 12:39 Gülcan Özer

Para Piyasaları Uzmanı Analist yatırımcıları uyardı. Piyasada büyük bir dola bolluğu yaşandığını belirten usta isim para sistemleri için gelen sinyallerin tümünün büyük bir çöküşü işaret ettiğini iddia ederek Dünya Merkez Bankaları tarafından büyük bir hızla altın alımına başlandığını belirterek parası olanları ilgilendiren açıklamalarda bulundu. 

Para Medya'ya açıklamalarda bulunan Para piyasaları uzmanı Erden Armağan Er, yapmış olduğu açıklama ile uluslararası para piyasalarının büyük bir çöküş yaşayacağını iddia etti. Er açıklamasında Uluslararası Para Sistemindeki gelişmelerden ve taşıdığı risklerden bahsederken açıklanan her yeni ekonomik verinin ve yaşanan gelişmenin büyük çöküşü işaret ettiğini belirterek parası olanlara uyarılarda bulundu. 

ULUSLARARASI PARA SİSTEMİ DEĞİŞİYOR MU, PARA SİSTEMİ ÇÖKERSE NE OLUR?

Usta analist Er yapmış olduğu açıklamasında "Pandemi sonrasında dünya ekonomisinde ortaya çıkan dalgalanma ve bu dalgaların etkileri giderek daha da sarsıcı bir hale geliyor. Her kriz bir öncekinden daha şiddetli ve daha uzun yaşanıyor. Bu kapsamda belki de önümüzdeki 3-5 sene içerisinde uluslararası para sisteminde yaşanacak zorunlu değişimler dünyada ve ülkemizde büyük sermaye değişimlerine neden olacak. 

altın 2022 yorumu

PİYASADA DOLAR BOLLUĞU SÜRERSE NE OLUR, DOLARIN GİDİŞATI NE OLUR 2022?

Er yapmış olduğu değerlendirmesinde piyasada büyük bir dolar bolluğu yaşandığına dikkat çekerek "FED ve diğer gelişmiş ülke merkez bankaları para basmaya devam edecekler ve artan para arzı uluslararası para sistemine duyulan güveni iyice azaltacak. Asya-Pasifik ve Ortadoğu Doğu Akdeniz’deki jeopolitik gerginliklerin de katkısıyla, kıymetli metallere olan ilgi yükselecek. Zira halihazırda Çin, kısmen de olsa para birimini altına endekslemiş durumda ve bu durum her geçen gün ABD Dolarının aleyhine gelişmekte" diyerek dünyanın dünyada büyük bir resesyon endişesi yaşandığını dile getirdi. 

para medya altın rezervleri

(Tablo Para Medya'dan alınmıştır) 

DÜNYA MERKEZ BANKALARI ALTIN TOPLUYOR! 

Dünya Altın Konseyi tarafından açıklanan verileri değerlendiren Er, dünya Merkez Bankaları'nın altın alımlarına hız verdiklerini belirterek Merkez Bankaları'nın yüzde 54'ünün gelecek 12 ay içerisinde altın rezervi alımına geçeceği anketini paylaşarak dev bankaların artan altın taleplerinin altın fiyatlarını yukarı çekeceği öngörüsünde bulundu. 

altın 2022 yorumu

JP MORGAN REKOR GÜMÜŞ ALIMI YAPTI, ALTIN VE GÜMÜŞ YATIRIMI YAPMAK MANTIKLI MI?

Dünyanın en büyük yatırım bankaları arasında yer alan JP Morgan tarafından fiziki gümüş alımlarına hız verildiğine dikkat çeken Er, Almanlar başta olmak üzere pek çok ülkede insanların bankadan parasını çekerek yastık altı birikimi yapmaya başladığını belirterek "Sonuç olarak, uluslararası bankacılık sistemine güven azalırken, alternatif olarak değerli metaller talebi artmakta, üstelik “fiziki biriktirme” ön plana çıkmaktadır" değerlendirmesinde bulundu. 

JP Morgan bankasının kurucusu John Pierpont Morgan tarafından yapılan “Sadece altın (ve gümüş) paradır, başka hiçbir şey değil” sözüne atıfta bulunan Er, para sisteminin çöküşünün kaçınılmaz olduğunu belirterek altın ve gümüşün ise bu dönemdeki en güvenilir yatırım araçları olduğu değerlendirmesinde bulundu. 

NOT: Burada yer alan bilgiler Para piyasaları uzmanı Erden Armağan Er tarafından yapılan açıklamalardan derlenmiş olup, emlak365.com tarafından yatırım tavsiyesi verilmemiştir. Burada yer alan bilgiler üzerinden yatırım yapılamaz, bu bilgiler yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilemez. Yatırım tavsiyesi bu alanda yetki belgesi olan kurumlar tarafından verilebilir.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@