Para Sıkıntısındayım Diyenler Dikkat! İşte En Düşük Taksitlerle 20 Bin TL İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar!

Bütçelerinde derin açık oluşan vatandaşlar kendilerine en uygun faizlerle ihtiyaç kredisi verecek bankaları araştırıyorlar. Hangi bankalar 20 Bin TL ihtiyaç kredisini düşük taksitlerle veriyorlar?

Finans 03.11.2021 - 22:29 03.11.2021 - 22:29 Engin Uzunoğlu

Türkiye'de ekonomisindeki gelişmeler sonucunda ortaya çıkan olumsuzluklar vatandaşların ceplerine yansımaya devam ediyor. Yüksek enflasyon ve aşırı değerli kurlardan dolayı hayat pahalılığı her geçen gün etkisini arttırıyor. Vatandaşlarin gelirleri giderlerini karşılamak noktasında ise aciz kalıyor. Bu ekonomik ortamda da insanların tek çıkış yolları ihtiyaç kredisi kullanarak en azından biraz olsun zaman kazanmak oluyor. 

UCUZ MALİYETLİ İHTİYAÇ KREDİSİ KAMPANYALARI

Kış aylarının ekonomik olarak çok zor geçeceği bilinirken vatandaşlar bankalardan ihtiyaç kredisi kullanarak zor günlere ekstra olumsuz koşullarda girmek istemiyorlar. Bütçelerini döndürülebilir seviyede tutmak isteyenler ihtiyaç kredisi kampanyalarını araştırarak nakit açıklarını geçici olarak ertelemek istiyorlar. Bunun tek yolu da ucuz maliyetli ihtiyaç kredileri oluyor. 

EN UYGUN FAİZLİ İHTİYAÇ KREDİSİ HANGİ BANKADA

İhtiyaç kredisi kullanırken vatandaşlar sarsılmış bütçlerine ek yükler de eklemek istemediklerinden uygun maliyet arayışına girdiler. Bunun için de bankaların ihtiyaç kredileri için müşterilere uyguladıkları faizler araştırılıyor. Peki şu anda en uygun faizlerle ihtiyaç kredisi kampanyası düzenleyen bankalar hangileri? 20 Bin TL ihtiyaç kredisi için hangi banka kaç TL taksit istiyor? 

KAMU BANKALARI 20 BİN TL İHTİYAÇ KREDİSİ MALİYET HESAPLAMASI

Kamu bankalarından ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen müşteriler her üç bankada da ayrı bir faiz oranı ile karşılaşıyorlar. Ziraat Bankası aylık yüzde 1,55 faizle, Vakıfbank aylık yüzde 1,61 faizle ve Halkbank da aylık yüzde 1,63 faizle ihtiyaç kredisi veriyor. 

Ziraat Bankası'ndan 36 ay vadeli 20 Bin TL ihtiyaç kredisi kullananlar bu finansman desteğini aylık 767 TL taksitle alaniliyorlar. 

vakıfbank düşük taksitli ihtiyaç kredisi hesaplaması

Vakıfbank'tan 36 ay vadeli 20 Bin TL ihtiyaç kredisi kullanan müşterilerin aylık taksitlerinin ise 776 TL olduğu bildirildi. 

36 ay vadeli 20 Bin TL ihtiyaç kredisi için tercihlerini Halkbank'tan yana kullananların kredi taksitlerinin ise 779 TL olacağı açıklandı. 

ÖZEL BANKALARDA 20 BİN TL İHTİYAÇ KREDİSİ TAKSİT HESAPLAMASI

Türkiye'de özel bankalar da sıklıkla kredi çekmek için tercih edilen finans kuruluşları içerisinde yer alıyor. Buna göre özel kredi kampanyaları düzenleyen İş Bankası aylık yüzde 1,60 faizle, QNB Finansbank aylık 1,39 faizle ve ING Bank ise aylık yüzde 1,35 faizle ihtiyaç kredisi veriyorlar. QNB Finansbank ile ING Bank'ın bu faiz oranlarının yeni müşteriler için geçerli olduğu bildirildi. 

özel bankalar düşük taksitli ihtiyaç kredisi hesaplamaları

İş Bankası'ndan 36 ay vadeli 20 Bin TL ihtiyaç kredisi kullanan müşteriler bankaya vade süresince 775 TL kredi taksit ödemesi yapıyorlar. 

QNB Finansbank'ı 36 ay vadeli 20 Bin TL ihtiyaç kredisi çekmek için terccih eden müşterilerin taksit miktarlarının ise 743 TL olduğu açıklandı. 

ING Bank'tan 36 ay vadeli 20 Bin TL ihtiyaç kredisi çekenlerin aylık kredi taksitleri ise 738 TL olarak açıklandı.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@