Parası Olan Herkes Akbank'a Koşuyor! Akbank'ta İlk Defa Mevduat Hesabı Açanlara Yüzde 18 Faiz Fırsatı!

Akbank, faiz oranlarının düştüğü şu günlerde mevduat sahiplerinin dikkatini çekecek bir hamleye imza attı. Akbank mobil uygulaması ile hesap açanlara yüksek faiz müjdesi geldi!

Finans 13.11.2021 - 01:27 13.11.2021 - 01:27 Gülcan Özer

Akbank mobil uygulamasını indirip hesap açarak birikimlerini vadeli hesaplarda değerlendirenler, piyasa ortalamasının çok üzerinde bir oranla karşılaşıyor. ’lik vadeli mevduat faizi ile büyük sükse yaratan Akbank, bu kampanya ile birlikte mevduat sahiplerinin yeni durağı haline gelecek gibi duruyor.

Merkez Bankası’nın politika faizinde aldığı şaşırtıcı indirim kararı, bankaların vadeli mevduat hesaplarında da etkisini göstermeye başladı. Vadeleri yenilenen hesaplar için mevduat faizi düşüren bankalar, bu sebeple mevduat sahiplerini fazlasıyla üzdü.

Durumun farkına varan Akbank, hem müşterilerini sevindirmek; hem de diğer bankalarda mevduatı bulunan müşterileri kendi bünyesinde toplamak adına faiz oranlarını yükseltti. Akbank’ta mevcut vadeli hesap bakiyesi 10.000 TL’nin altında olanlarla beraber yeni vadeli mevduat hesabı açanlar da faiz oranından faydalanabilecek.

akbank faiz kampanyası

100.000 TL’ye Kadar Tüm Birikimleriniz Akbank’ta Değerlenecek

Akbank’ın son dakika ile duyurduğu yeni faiz oranı, 100.000 TL’ye kadar olan vadeli mevduat hesaplarında geçerli olacak. 100.000 TL’nin altında (100.000 TL dahil değil) mevduatı olanlar, Akbank hesabı açarak bu yüksek faiz avantajından faydalanabilecek. İlgili kampanya oranı, 32 gün ile 35 gün arasında açılacak esnek vadeli mevduat hesaplarında geçerli olacak.

akbank vadeli mevduat faizi kampanyası

Daha önce Akbank’ta vadeli hesabı olup bakiyesi 10.000 TL’nin altında olanlar da kampanya üst sınırını aşmamak kaydıyla bu orandan faydalanabiliyor. Akbank mobil ve Akbank internet bankacılığı üzerinden açılan e-mevduat hesaplarında faiz oranının kullanımı mümkün. Kampanya için öngörülen alt tutar sınırı ise 10.000 TL. Akbank hesabınızı açmak üzere Akbank mobil uygulamasını cep telefonunuza indirebilir, NFC özellikli akıllı telefonunuz ve T.C kimlik kartınızla birlikte sadece birkaç dakikanızı ayırarak Akbank hesabınızı herhangi bir ücret ödemeden açabilirsiniz.

Akbank, yüksek mevduat faizi kadar uygun kredi oranlarıyla da cezbedici bir banka olarak son dönemde dikkat çekmeyi başarıyor. Kredi ihtiyacınız olduğunda diğer bankalara nazaran daha uygun oranlarla kredi kullanabilir, böylece ihtiyaç kredisi maliyetinizi maksimum ölçüde düşürebilirsiniz.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@