Parası Olana, Kredi Çekebilene Milli Emlak'tan Sıfır Daireler! İsteyene Kredisiz Taksitli

Milli Emlak Müdürlüğü hem 3 oda bir salon tipinde 9 adet kamu konutunun hemde 16 adet imarlı arsanın satışını yapacağını açıkladı. Satışlar isteyene kredili isteyene kurum taksitli olacak.

Emlak Haberleri 10.12.2021 - 09:17 10.12.2021 - 09:17 Mustafa Karagöz

Lojman için yayımlanan ihale ilanlarına yeni gün itibariyle Çorum'da yer alan 9 lojman ile 16 hazine arazisi eklendi. 

Çorum İl Milli Emlak Müdürlüğü'nün mülkiyetinde olan olan bu arsa ve konutların satışı için aralık ayının son günlerinde düzenlenecek ihale ile satılacak. Fiyat listesini açıklayan kurum başvuruları almaya başladı. Aşağıda yer alan fiyat tablolarını inceleyecek olan vatandaşlar şartların uygun olması durumunda başvurularını yapacak ve ihaleye katılacaklar. 

MİLLİ EMLAK MÜDÜRLÜĞÜ'NDEN KONUT SATIŞI

Milli Emlak Müdürlüğü'nün resmi web sitesinden ulaşılacak satış duyurusunda, toplam 9 adet benzer özelliklerde konutların satışının yapılacağı açıklandı. Tabloya göre konut satışları Gilabibey Mahallesinde olacak. Konutların 3+1 tipinde olduğu 95 metrekare büyüklükte olduğu ilan edildi. Kurum evin iç durumuna ilişkin verdiği bilgilerde evlerin hiç kullanılmadığını açıkladı. Konutların içerisinde mutfak dolapları, duşakabin ve kombileri takılmış durumda olduğunu bildirdi. Ayrıca dairelerde kiler mevcut olduğu aktarıldı. 

Ödeme Planları

milli emlak müdürlüğü 1

KONUT KREDİSİ İMKANI VAR

Milli Emlak Müdürlüğü söz konusu lojmanların sıfır durumda olması ve daha önce kullanılmamış olduğunu aktardı. Daireleri almak isteyenler talep etmeleri halinde konut kredisi ile lojmanı alabilecekler. Lojman kredisi kullanacak olan vatandaşlar için ayrıca Milli Emlak Müdürlüğü anlaşmaları kapsamında düşük faizli kredi olanakları sunulacak. 

İSTEYENE KURUMDAN TAKSİT

Konut kredisi kullanmak istemeyenler ise kurumun taksitli ödeme planlarından faydalanacaklar. Yapılan açıklamaya göre müşteriler konutun satış fiyatının yüzde 25'i kadar peşinat ödemesi yapacaklar. Bunun yanında geri kalan tutar 2 yıl 24 ay vade ile ödenebilecek. 

ARSA SATIŞI DA YAPILIYOR

9 adet kamu konutu dışında kurum 16 adet arsa satışı da yapacak. Konut imarlı arsaların imar duurmuna ilişkin bilgilendirme yapıldı. Bu kapsamda 16 adet daireden bir tanesi "Düşük Yoğunluklu Konut Alanı" olarak ilan edilirlen diğer 15 tanesi ise "2 Kat Yapılaşma Şartlarında Bağ Parseli" olarak nitelendirildi. Arsa satışları için birde tabloya yayımlayan kurum satış fiyatlarını açıkladı. 

milli emlak arsa satışı çorum

9 adet kamu ve 16 adet imarlı arsa satışı için başvuruda bulunacak olanlar, Çorum İl Milli Emlak Müdürlüğü üzerinden işlemlerini yapacaklar. İhale şartnamesi başvuru öncesinde görülebilecek. İsteyenler kurumun web sitesinden satış detaylarını da öğrenebilirler. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@