Parası Olana Olmayana TOKİ'den Konut İmarlı Arsa Yatırım Şansı! 60 Ayda Geri Ödeyin

TOKİ Başkanlığı Ağustos ayı sonunda düzenleyeceği iki günlük ihaleler ile 60 ay vade ile arsa satacak. Arsa yatırımı yapmak isteyenler için hem satış listesi hem ödeme seçenekleri açıklandı.

Parası Olana Olmayana TOKİ'den Konut İmarlı Arsa Yatırım Şansı! 60 Ayda Geri Ödeyin

TOKİ Başkanlığı yaz aylarının son günlerinde düzenleyeceği ihalenin detayları belli oldu. TOKİ düşük peşinat tutarı ve uzun vadeli ödeme planıyla arsa satışı yapacağını açıkladı. Kurumun özel bir satış kılavuzu yayımladığı ihalelere dair tüm ayrıntılar şöyle.

TOKİ'DEN ARSA YATIRIM FIRSATI

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı yayımladığı kılavuzunda arsa satışlarının 21 şehirde olacağını ilan etti. Satışa çıkarılan arsa sayısını 258 olarak açıklayan TOKİ arsaların imar durumu hakkında da bilgi verdi.

Satılacak olan arsaların konut imarlı olduğunu bunun yanında listede ticaret, sanayi, özel sağlık tesis alanı, sanayi tesisi ve akaryakıt istasyon alanları niteliğindeki arsaların da bulunduğunu bildirdi. Arsa satış listesini tek tek yayımlayan kurum listede Ankara ve İstanbul'un bulunduğunu bu iki şehir dışında ise arsa satışlarının aşağıda yer alan 19 ilde olacağını bildirdi.

Arsa satışı yapılacak olan şehirler Diyarbakır, Mardin, Şanlıurfa, İstanbul, Kocaeli, Balıkesir, Çanakkale, Edirne, Çorum, Ankara, Adana, Afyonkarahisar, Konya, Malatya, Niğde, Sivas, Van, Erzincan, Elâzığ, Gaziantep, Giresun olarak duyuruldu.

İHALE SÜRECİ VE BAŞVURU DETAYLARI

İlan edilen listelerde yer alan illerden imarlı arsa almak isteyenler için TOKİ ihale işlemlerinin 26 Ağustos Perşembe ve 27 Ağustos Cuma günlerinde yapılacağını aktardı. İhaleye katılacak olanların başvurularını ihale tarihinden önce yapmaları gerek. Başvuru işlemleri Emlak Yönetim ve TOKİ üzerinden tamamlanacak. İhaleye katılacak olan vatandaşlar için detaylı bilgilere bu iki kurumun web sitesinden ve 444 86 54 numaralı telefondan ulaşılacak.

KDV'DEN MUAF VE %25 PEŞİNAT ÖDEMELİ - 60 AY VADELİ

TOKİ Başkanlığı'nca 21 şehirde satışa çıkarılacak arsalar için KDV muafiyeti bulunuyor. Arsa yatırımı yapmak isteyenler KDV ödemeden sadece arsa değeri üzerinden yatırım yapabilecekler.

İhaleye katılan ve ihalede arsa alım hakkı elde edenler için sağlanan özel ödeme yöntemleri sunulacak. Vatandaşlar arsayı almaya hak kazandıkları ihale fiyatları üzerinden yüzde 25 peşinat ödeyecekler. Ardından geri kalan tutar ise 60 ay - 5 yıl vadeli olarak ödenebilecek. İsteyen müşteriler bu peşinat tutarı ve vade süreci sınırlarında kendi özel ödeme planlarını da oluşturabilecekler.

İhale işlemleri ise Ankara Bilkent Otel ve Konferans Merkezi ile TOKİ İstanbul Hizmet Binasında gerçekleştirilecek. İhale başvurusunda bulunanlar katılımlarını internet üzerinden gerçekleştirebilecekler.

SONRAKİ HABER