Parası Olmayıp İhtiyacı Olanlar Bekliyordu! İlk Adım Geldi Devam Edecek

Parası olmayıp kredi paketlerini araştıranlar için ilk adım kamu bankalarında konut kredileri için geldi. İlk adımın gelmesinin ardından devam paketlerinin ihtiyaç kredisinde olacağı bekleniyor.

Finans 26.10.2021 - 09:24 26.10.2021 - 09:24 Mustafa KARAGÖZ

Yüzde 2'lik politika faiz indirimi hafta başında kamu bankalarının konut kredisi paketlerinde vatandaşlara yansıtılmıştı. 

Konut kredisi maliyetlerinin düşürülmesinin ardından ise yeni beklenti ihtiyaç kredisi paketlerinde faiz indirimleri olması. İşte kredi maliyetlerinde son durum..

İHTİYAÇ KREDİLERİNDE FAİZ İNDİRİMİ YOLDA

İhtiyaç kredisi kullanacaklar için faiz indirimleri olabileceği bekleniyor. Faiz indirimlerine dair ilk adım TEB'den gelmişti. 

TEB PPK sonrası haftasonu öncesi kredilerinde güncellemeye giderek en düşük faizli ihtiyaç kredisi faiz oranlarını yüzde 1.45 bandından yüzde 1.36'ya çekti. Söz konusu indirim diğer bankalar için de örnek olurken yeni hafta başında bu indirimlerin gelmesi bekleniyor. 

Faiz indirimleri beklenen bankaların başında kamu bankaları geliyor. Nakit ihtiyacı olanlar konut kredisinde yaşnan faiz indirimlerinin ihtiyaç kredilerinde de yaşanmasını istiyorlar. 

kredi ppk faiz son dakika (2)

GÜNCELLEMELERDEN SONRA TABLO DEĞİŞMİŞTİ

İhtiyaç kredisi alanında oluşan beklentilerin dışında oluşan güncel reel tablo aşağıda yer aldığı gibi oldu. İşte hem kamu bankalarının hemde özel bankaların ihtiyaç kredisi oranları. 

QNB Finansbank 36 ay vadeli ekim sonu ihtiyaç kredisi güncel faiz oranı yüzde 134

İNG Bank 36 ay vadeli ekim sonu ihtiyaç kredisi güncel faiz oranı yüzde 1.35

TEB 36 ay vadeli ekim sonu ihtiyaç kredisi güncel faiz oranı yüzde 1.36

kredi ppk faiz son dakika (1)

Yukarıda yer alan güncel ihtiyaç kredisi faiz oranları kampanyalı kredi paketlerinde duyuruldu. Bu oranlardan yararlanmak için bankaların açıkladığı şartların sağlanması gerek. 

İş Bankası 36 ay vadeli ekim sonu ihtiyaç kredisi güncel faiz oranı yüzde 1.60

Ziraat Bankası 36 ay vadeli ekim sonu ihtiyaç kredisi güncel faiz oranı yüzde 1.55

Vakıfbank 36 ay vadeli ekim sonu ihtiyaç kredisi güncel faiz oranı yüzde 1.61

Halkbank 36 ay vadeli ekim sonu ihtiyaç kredisi güncel faiz oranı yüzde 1.69

Akbank 36 ay vadeli ekim sonu ihtiyaç kredisi güncel faiz oranı yüzde 1.84

Yukarıda yer alan faiz oranları ise bankaların güncel ve standart kredi paketlerinin oranlarıdır. Bankaların maaş müşterilerine özel kredi paketlerinde faiz oraları değişmektedir. Ayrıca 36 ay vade ile kredi çekmek isteyenler en fazla 50.000 TL kredi kullanabilirler. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@