Parası Olup Arsa Alacaklara Belediyelerden Satılık İlanları

Arsa almak isteyenler için belediye başkanlıklarının duyuruları bir fırsat oluşturuyor. Çok sayıda il ve ilçede yer alan belediye başkanlıkları kendilerine ait olan arsaların satışları için duyurular yayımlıyorlar.

Parası Olup Arsa Alacaklara Belediyelerden Satılık İlanları

Arsa almak isteyenler için belediye başkanlıklarının duyuruları bir fırsat oluşturuyor. Çok sayıda il ve ilçede yer alan belediye başkanlıkları kendilerine ait olan arsaların satışları için duyurular yayımlıyorlar. Emlak365.com olarak bizlerde hem güncel arsa satış duyurularını hemde bu satışlara dahil olmak isteyen vatandaşların ne yapmaları gerektiğini adım adım aktarıyoruz.

ARSA YATIRIMI YAPMAK İÇİN UYGUN BİR ZAMAN MI?

Fiyatların son dönemlerde geriye düşmesiyle arsa alanında yatırım yapmak isteyenlerin sayısı artmıştı. Birikimini bu dönemde arsa almak için kullanmak isteyenler ise arsa alımı için uygun bir zaman olup olmadığını araştırıyorlar. Uzmanlar ise arsa yatırımı yaparken arz talep konularını ele alıyorlar. Öyle ki son dönemlerde fiyatların azalmasının en önemli nedeni talebin düşmesi olarak gösteriliyor. Talebin düşmesinde ki en önemli etmen olarak ise kredi faiz oranlarında yaşanan artışlar ön plana çıkarıldı.

Arsa almak isteyenler için ise uzmanlar iki aşama üzerinden değerlendirmelerde bulunuyorlar. Birinci aşamada birikimi olup peşin olarak arsa almak isteyenler için. TCMB'nin faiz oranlarını enflasyon düşene kadar indireceğini açıklamasıyla kredi faiz oranlarında yaşanacak indirimler için yılın ikinci yarısı işaret edildi. Bu sürece kadar gayrimenkul satışlarında ise bir sıçrama beklenmediği ifade edildi. İkinci değerlendirme ise kredi kullanarak arsa alacaklar için oldu. Uzmanlar şu dönemde kredi maliyetlerinin çok yüksek olduğunun altını çiziyolar.

BELEDİYELERİN ARSA SATIŞI

Arsa alacaklar için tercihlerden birisi de belediyelerin, kamu kurumlarının arsa satış ilanları Basın İlan Kurumu başta olmak üzere çeşitli platformlar ile belediyelerin sitesinde yayımlanıyor. Bu satış listelerinde imarlı arsa ile imarsız arazi satışları bulunuyor.

Güncel İlanlar

Şubat ayının son günleri itibariyle yayında olan arsa satış duyurularını sizlerle paylaşıyoruz. İşte farklı il ve ilçelerde yer alan belediye başkanlıklarının ve diğer kurumların duyuruları.

Parası Olup Arsa Alacaklara Belediyelerden Satılık İlanları - Resim 1 Parası Olup Arsa Alacaklara Belediyelerden Satılık İlanları - Resim 2 Parası Olup Arsa Alacaklara Belediyelerden Satılık İlanları - Resim 3

İHALELERİ NASIL TAKİP EDEBİLİRİM?

Arsa satış ihalelerini takip etmek isteyen vatandaşlar ilk olarak kendi belediye başkanlıklarının resmi sitelerinin duyurular bölümünü inceleyebilirler. Bunun dışında Resmi İlan Portalı (İlan gov.tr) sitesinde söz konusu ihale duyuruları yayımlanmakta. Ayrıca İl Milli Emlak Müdürlüklerinin web sitelerinde de satışı yapılacak gayrimenkuller listelenir.

SONRAKİ HABER