Parasını 32 Günlüğüne Bankaya Yatırana 4.581 TL Faiz Ödeyecekler! En Yüksek Mevduat Faizi Hangi Bankada?

Bankaların 32 günlük vadeli mevduat faizi oranları giderek yükselmeye devam ederken en yüksek faiz getirisi peşinden koşanlara bekledikleri iyi haberi N Kolay Bono Hesap verdi.

Finans 02.06.2022 - 16:00 02.06.2022 - 16:00 Gülcan Özer

Türk Lirası için bankaların mevduat faiz oranları yeniden yükselişe geçerken parasını bankaya koymak isteyen kişiler için en yüksek faiz oranını N Kolay Bono Hesabı ile Aktif Bank verdi. Bankaların hoş geldin faizi kampanyaları tüm hızı ile devam ederken ilk kez hesap açacak olan müşterilerine Aktif Bank diğer bankalara oranla daha yüksek faiz vaadinde bulundu. 

Son dönemde dolar kurunda yeniden yükseliş yaşanmaya başlanması ile beraber Türk Lirası hesapları korumak adına bir kere daha faiz kılıcı çekilmiş ve TL hesap sahiplerine daha yüksek faiz verilmeye başlanmıştı. Böylelikle dolarizasyon riskinin düşürülmesi amaçlanırken TL hesap sahipleri için kamu bankaları beklenen atağı ne yazık ki yapamadılar. Özel bankalar kamu bankalarına oranla daha yüksek faiz vermeye devam ediyorlar. 

EN YÜKSEK FAİZ HANGİ BANKADA, TL HESAP SAHİPLERİ İÇİN HOŞ GELDİN FAİZİ NE KADAR?

Özel bankaların 32 günlük vadeli mevduat hesabı faiz oranlarında dikkat çekici yükseliş yaşanırken en yüksek faiz konusunda hoş geldin faizi formülünü devreye sokan Aktif Bank N Kolay Bono Hesabı ile yüksek faiz getirisinin kapısını açmış oldu. 32 günlük vadeli mevduat hesabı faiz oranı ile ilk kez bu banka üzerinden mevduat hesabı açmak isteyen kişilere yüzde 22 faiz oranı sunuldu. Bu rakam ile en yüksek faiz veren banka Aktif Bank oldu. 

en yüksek faiz-1

Bu oran üzerinden parasını 32 günlük vadeli mevduat hesabında değerlendiren bir kişinin 32 günlük faiz getirisi 250 bin liralık hesapta 4 bin 581 TL olarak gerçekleşecek. Alternatif Bank VOV hesap ile verilen 90 günlük hoş geldin faizi izse yüzde 21 olarak açıklanırken bu da aylık 4 bin 373 liralık faiz getirisi elde edilmesi anlamına geliyor. Ziraat Bankası 32 günlük vadeli mevduat hesabı faiz oranı yüzde 13,25 olarak ilan edilirken düşük faiz oranı nedeniyle bu bankada parasını değerlendiren kişilerin aylık faiz getirisi 2 bin 759 olarak hesaplanıyor. Kamu bankaları arasında en yüksek faiz veren banka Vakıfbank arı hesabı ile olurken Vakıfbank hoş geldin faizi yüzde 17,85 olarak uygulanıyor. 

Haber Kaynağı: Emlak365.com

Gelişmelerden Haberdar Olun

@