Parasını Faizsiz Vadeli Mevduat Hesabında Değerlendirmek İsteyenlere Kuveyt Türk'ten Özel Kazanç!

Faizsiz vadeli mevduat hesabı denince akla ilk gelen bankalardan biri olan Kuveyt Türk, yeni dönemde de müşterilerine ,76’ya varan tahmini kâr oranı ile kazandırmaya devam ediyor.

Finans 15.01.2022 - 17:41 15.01.2022 - 17:41 Engin Uzunoğlu

Faizsiz vadeli mevduat hesabı denince akla ilk gelen bankalardan biri olan Kuveyt Türk, yeni dönemde de kazandırmaya devam ediyor. ,76’ya varan tahmini kâr oranı ile diğer katılım bankalarını sollayan Kuveyt Türk, mevduatını faizsiz şekilde değerlendirmek isteyenlerin uğrak noktası hâline geldi.

Faizsiz vadeli mevduat hesabı, katılım bankalarının müşterilerine sunduğu hesap türlerinden biri olarak karşımıza çıkıyor. Parasını faizli bir bankada değerlendirmek yerine katılım bankalarında tutmayı tercih edenler, faizsiz katılım hesabı ile birikimlerini yatırıma dönüştürebiliyor. Bu hesapların en önemli özelliği, verilecek kârın vade öncesinde net olarak bilinmemesi. Yalnızca müşterilere bir önceki dönemler göz önünde bulundurularak tahmini bir kâr oranı veriliyor. Vade sonu geldiğinde bu oranın üzerinde ya da aşağısında bir getiri elde etmek mümkün.

100.000 TL Katılım Hesabına 1.229 TL Net Kazanç 

Mevduatını Kuveyt Türk’ün katılım hesaplarında değerlendirmek isteyenler 32 gün vadeli 100.000 TL katılım hesabı açmaları hâlinde ortalama ,74 kâr elde ediyor. Bu da tahmini kazancın 1.229 TL olduğu anlamına geliyor. Elbette paranın değerlendirildiği havuza ve bankanın o dönemdeki kazancına göre bu tutar değişebiliyor. 

Siz de paranızı konvansiyonel bir bankada faizli mevduat hesabına yatırmak yerine katılım hesaplarında değerlendirmek istiyorsanız Kuveyt Türk’ün iyi bir seçenek olacağını söyleyebiliriz. Mevduat hesabına aktardığınız tutar, banka tarafından çeşitli alanlarda değerlendirilirken diğer yandan faizsiz konut kredisi, taşıt kredisi ve ihtiyaç finansmanı şeklinde ihtiyaç sahiplerine kredi olarak veriliyor. Buradan elde edilen kâr, katılım hesabı sahipleri ile paylaşılıyor. Vade sonunda ödenecek kâr tutarının önceden belli olmaması da sistemin faizsiz bir şekilde çalıştığının en önemli göstergesi.

Yüksek tutarda mevduatınızı Kuveyt Türk’ün katılım hesaplarına değerlendirirseniz vade sonu geldiğinde alacağınız kâr tutarı da artacaktır. Tahmini olarak ne kadar kâr elde edeceğinizi aşağıdaki tabloda görebilirsiniz.

kuveyttürk mevduat kar hesaplama

kuveyttürk mevduat kar hesaplama 1

***Tabloda yer alan değerler tahmini getiri hesaplamasına ilişkin olup bankanın o dönem elde edeceği kâra göre değişkenlik gösterebilir. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@