Paraya Sıkışana, Borçlarından Bunalanlara Ziraat Bankası Düşük Faizli 50 Bin TL İhtiyaç Kredisi Veriyor

Ziraat Bankası tarafından başlatılan kredi kampanyası ile müşterilere uygun maliyetlerle nakit desteği veriliyor. Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi kampanyası özellikleri nelerdir? 

Finans 06.09.2021 - 02:13 06.09.2021 - 02:21 Engin Uzunoğlu

Türkiye'nin ekonomik ortamında bazı vatandaşların nakit ihtiyaçlarında artışların meydana geldiği bir dönemden geçiliyor. Böylesine likidite açısından sıkıntılı bir süreçte bankaların ihtiyaç kredisi kampanyalarına olan ilgi her zaman üst seviyede gerçekleşiyor. Pandemi etkisi ve yüksek enflasyon ile zor durumda kalan vatandaşların nefes alacakları tek yok ile bankalardan ihtiyaç kredisi kullanmak oluyor. 

ZİRAAT BANKASI İHTİYAÇ KREDİSİ KAMPANYASI

Bankalardan ihtiyaç kredisi kullanmak için araştırmalarda bulunan vatandaşlara Ziraat Bankası'ndan dertlere derman olacak bir duyuru yapıldı. Bu açıklamaya göre Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi kampanyası çerçevesinde müşterilerinin finansal sorunlarına çözüm üretme politikasını daha da geliştirdi. Ziraat Bankası'ndan verilecek olan nakit desteği ile müşteriler ödeme kabiliyetlerine yeniden kavuşabiliyorlar. 

36 AYA KADAR VADE

Ziraat Bankası tarafından müşterilere sunulan kredi ürünü olan ihtiyaç kredilerinde 36 aya kadar vade imkanı veriliyor. Bu kredi vadesi BDDK tarafından belirlenen üst sınır oluyor. Daha uzun vadeli ihtiyaç kredisi vermek bankacılık piyasasında imkansız. Bundan dolayı da tüm bankalar 36 aya kadar vadeli ihtiyaç kredisi verebiliyorlar. 

ESNEK ÖDEME SEÇENEĞİ

Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi kampanyası kapsamında müşterilere tanınan imkanlardan birisi de esnek ödeme fırsatı oldu. Bu fırsatı değerlendiren Ziraat Bankası müşterileri kredi geri ödemelerini yaparken bütçelerini zorlamadan bunu gerçekleştirebiliyorlar. Böylelikle müşteriler kredi taksitleri nedeniyle bir ödeme güçlüğüne düşmüyorlar. Her müşteri kendi kişisel bütçelerine ve gelirlerine göre bir ödeme seçeneği belirleyebiliyor. 

TEMİNAT İSTENİYOR

Ziraat Bankası kampanya açıklamasına göre ihtiyaç kredisi kullanan müşterilerden şahsi ve maddi teminat talep edilebilmektedir. Banka bu şekilde müşterinin kredi geri ödemeleri konusunda kendisini güvence altına almış oluyor. Bu teminat bankanın olası bir batık kredi durumunda kredi tahsil yöntemi olarak kullanılabiliyor. 

50 BİN TL İHTİYAÇ KREDİSİ HESAPLAMASI

Ziraat Bankası 50 bin tl ihtiyaç kredisi hesaplama

Ziraat Bankası'ndan ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen müşteriler bankaya kredi başvurusunda bulunduklarında aylık yüzde 1,59 faiz oranı ile karşılaşmaktadırlar. Bu kapsamda 36 ay vadeli 50 Bin TL ihtiyaç kredisi çekildiğinde müşteriler bankaya her ay kredi taksiti olarak 1.932 TL ödeme yapıyorlar. Bu kredinin yıllık maliyet oranı ise Ziraat Bankası'nın kredi birimi tarafından yıllık yüzde 25 olarak açıklandı. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@