Paraya Sıkışanlara Faiz Sürprizi! Ziraat Bankası, Vakıfbank, Halkbank 25 Bin TL İhtiyaç Kredisi Kampanyaları

Paraya ihtiyacı olanlara kamu bankaları tarafından uygun maliyetlerle ihtiyaç kredisi veriliyor. Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank ihtiyaç kredisi faizleri yüzde kaç oldu? 

Finans 18.10.2021 - 22:30 18.10.2021 - 22:32 Engin Uzunoğlu

Türkiye'de nakit sıkışıklığı yaşayan vatandaşların sayısında ciddi oranda artış olduğu bankacılık istatistiklerinde ihtiyaç kredisi başvuru satısı ile ortaya çıktı. Bütçelerindeki sarsıntıyı önlemek ve finansal açıdan rahatlamak isteyen müşterilerin talepleri bankalar tarafından değerlendiriliyor. Bu şekilde bankalar ihtiyaç kredisi kampanyalarında güncelleme yapıyorlar. 

KAMU BANKALARI İHTİYAÇ KREDİSİ KAMPANYALARI

Türkiye'de kredi çekmek isteyen vatandaşların ilk tercihleri daima kamu bankaları oluyor. Bundan dolayı da ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen müşteriler ilk başvurularını daima kamu bankalarına yapıyorlar. Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank'ın ihtiyaç kredisi kampanyaları en çok araştırma yapılan kredi ürünleri arasında yer alıyor. Peki kamu bankaları hangi şartlarda ihtiyaç kredisi veriyorlar. Şu anda kamu bankalarından ihtiyaç kredisi çekmek avantajlı mı?

HALKBANK 25 BİN TL İHTİYAÇ KREDİSİ MALİYET HESAPLAMASI

Halkbank'tan ihtiyaç kredisi çekmek isteyen müşterilere banka tarafından aylık yüzde 1,63 kredi faizi uygulanıyor. 36 ay vadeli 25 Bin TL ihtiyaç kredisi kullanan müşteriler vade süresince her ay 973 TL kredi taksiti ödüyorlar. Bu taksit ödemeleri 3 yıl boyunca her ay devam ediyor ve vade sonuna gelindiğinde ise toplam kredi maliyeti 35.060 TL oluyor. Ayrıca Halkbank'tan ihtiyaç kredisi kullanan müşterilere çeşitli ödeme kolaylıkları da sağlanıyor.

25 bin tl halkbank ihtiyaç kredisi hesaplama

VAKIFBANK 25 BİN TL İHTİYAÇ KREDİSİ MALİYET HESAPLAMASI

İhtiyaç kredisi kullanmak için tercihlerini Vakıfbank'tan yana kullanan müşterilere banka tarafından aylık yüzde 1,61 oranında kredi faizi uygulanıyor. 36 ay vadeli 25 Bin TL ihtiyaç kredisi talep eden müşterilere Vakıfbank tarafından yapılan taksit hesaplamasına göre aylık 970 TL kredi taksiti çıkarılıyor. Bu şartlarda ihtiyaç kredisi kullanıldığında müşterilerin toplam kredi maliyetleri ise 34.925 TL oluyor. 

25 bin tl vakıfbank ihtiyaç kredisi hesaplama

Vakıfbank tarafından verilen bilgilere göre bu şartlarda çekilen ihtiyaç kredisi için müşterilerden 125 TL kredi tahsis ücreti tahsil ediliyor. Bu kredinin yıllık maliyet oranı ise yüzde 26 olarak açıklandı. 

ZİRAAT BANKASI 25 BİN TL İHTİYAÇ KREDİSİ MALİYET HESAPLAMASI

Ziraat Bankası'ndan ihtiyaç kredisi kullanan müşterilere banka tarafından aylık yüzde 1,59 oranında kredi faizi uygulanıyor. Bu kredi faizi ile yapılan hesaplamaya göre 36 ay vadeli 25 Bin TL ihtiyaç kredisi kullanan müşteriler bankaya her ay 966 TL kredi taksiti ödüyorlar. Bu kredinin yıllık maliyetinin ise yüzde 25 oldu bildirildi. 

25 bin tl ziraat bankası ihtiyaç kredisi hesaplama

Kamu bankalarından ihtiyaç kredisi kullanmak için başvuru yapan vatandaşlar ortalama maliyetlerle karşılaşıyorlar. Özel bankaların bir kısmı daha düşük faiz oranları uygulasalar de genel ortalama kamu bankalarının çok üzerinde oluyor. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@