Pasifik İnşaat ve Çiftay İnşaat Ego Garajı Arazisindeki Projede Ayrıldı!

Ankara konut projeleri arasında yer alan ve Ego garajı arazisi üzerine yapılacak 4.2 milyar liralık dev projede ayrılık haberi geldi. Detaylar haberimizde!

ANKARA KONUT PROJELERİ 30.05.2019 - 20:30 15.07.2021 - 00:15 Emlak 365

Ankara konut projeleri arasında yer alan ve Ego garajı arazisi üzerine yapılacak 4.2 milyar liralık dev projede ayrılık haberi geldi. Detaylar haberimizde!

"Ankara'da şehir içinde şehir kurulacak" sloganı ile tanıtımları yapılan dev konut projesinde sürpriz bir ayrılık yaşandı. Projenin Ortakları Ayrıldı! Dev konut projesinde Pasifik İnşaat yola devam derken Çiftay İnşaat ise projeden ayrıldığını açıkladı. Projeden ayrılan Çiftay İnşaat'ın madencilik faaliyetlerine ağırlık vermek için projeden çekildiği belirtilirken kaynaklardan edinilen bilgiye göre ayrılık işlemlerinin büyük ölçüde sonuna gelindi. Habertürk Gazetesi yazarlarından Olcay Aydilek tarafından yapılan habere göre projedeki ayrılık haberi işlemlerin sonlandırılmasının ardından kamuoyu ile paylaşılacak. Pasifik İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Erdoğan, daha önce yaptığı açıklamada, projeyle ilgili olarak “Şehir içinde şehir kuracağız” açıklamasında bulunmuştu. Erdoğan "Ankara’nın merkezine bir şehir kuruyoruz.1200 tane aile konutu planlıyoruz. Burada küçük ev olmayacak. 30 bin metrekare alanda markalı rezidans yaparken, otel hizmeti sunan evler de inşa edeceğiz. Büyük şirketler için müstakil ofisler yaparken, home ofis de hayata geçireceğiz” demişti. 4 Sene İçerisinde Tamamlanacak! 1200 konuttan oluşan karma konut projesi olarak üretilecek projede AVM, okul ve ofislerde yer alacak. Projenin gerçekleştirileceği dev arazi EGO arazisi üzerine kurulacak olan projenin arazisi Emlak Konut'tan 1 milyar 258 milyon lira ödenerek alınmıştı. Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@