Pasifik İnşaat'a Büyük Şok! Ziraat Bankası Next Level Alışveriş Merkezine El Koydu

2013 yılında Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından düzenlenen büyük bir törenle açılan Next Level Alışveriş Merkezi'ne Varlık Fonu'na devredilen Ziraat Bankası el koydu.

EMLAK HABERLERİ 04.12.2019 - 19:33 15.07.2021 - 00:11 Emlak 365

2013 yılında Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından düzenlenen büyük bir törenle açılan Next Level Alışveriş Merkezi'ne Varlık Fonu'na devredilen Ziraat Bankası el koydu. Ziraat Bankası tarafından verilen kredi ile yapılan AMV'ye el konulduğu iddiası gündeme bomba gibi düştü.

Cumhurbaşkanı’nın Rize Güneysu’dan hemşerisi  olan ve AKP Ankara Milletvekili Asuman Erdoğan’ın eşi Fatih Erdoğan’a ait Pasifik İnşaat şirketi tarafından inşa edilen Next Level alışveriş merkezine Ziraat Bankası tarafından el konuldu. Alışveriş Merkezine Ziraat Bankası Finansör Olmuştu! Ufuk Üniversitesi tarafından TOKİ'ye satılan arazi üzerine kurulan Next Level Alışveriş Merkezi Pasifik İnşaat tarafından Ziraat Bankası'ndan çekilen kredi ile inşa edilmişti. Başkentin en değerli arazileri arasında gösterilen arazi üzerine hemen Ankara Otogarı karşısında bulunan alana inşa edilen alışveriş merkezine Pasifik İnşaat borçlarını ödeyemediği gerekçesi ile Ziraat Bankası tarafından el konuldu. Next Level AVM alışveriş bölümüne Ziraat Bankası tarafından el konulurken Pasifik İnşaat'a ait olduğu belirtilen Keifi Kafe isimli işletmeye de el konulduğu iddia edildi. Next Level alışveriş merkezinin üstünde bulunan ofis blokunda da yüzde 75'i satılmış olan olanlar haricinde kalanlara yine Ziraat Bankası tarafından el konuldu.  Pasifik İnşaat Merkez Ankara Konut Projesi De Sıkıntıya Girdi! Millet Bahçesi manzaralı Pasifik İnşaat Merkez Ankara konut projesi için de sıkıntılar yaşandığı iddia edildi. Toplam 1674 adet dairenin yer aldığı karma konut projesinde blokların bir kısmının İller Bankası ve Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü'ne devredilmesinin gündemde olduğu iddia edildi. Emlak365.com
Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@