Pastırma Yazı Bitiyor, Kar Soğukları Geliyor! Çarşamba Günü Kar Alarmı Verilen 12 Şehir Hangisi?

Hava sıcaklıkları mevsim normalleri üzerinden seyrederken Meteoroloji Genel Müdürlüğü kışın geleceği tarihi açıkladı. Kar yağacak şehirler hangileri, havalar ne zaman soğuyacak 2021, ilk kar ne zaman?

Gündem 08.11.2021 - 16:11 08.11.2021 - 16:14 Gülcan Özer

Kasım ayına girilmesi ile beraber Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından beklenen kar haberi verildi. Ülke genelinde mevsim ortalamasının üzerinde seyreden hava durumu ile yaşanan pastırma yazının biteceği ve kara kışın geleceği tarih belli oldu. 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan haftalık hava durumu tahmin raporu ile 12 kente kar yağışı uyarısı yapıldı. Pastırma yazı ile yaşanan sıcak havaların bitmesi ile hava sıcaklıkları aniden düşecek ve soğuk hava dalgası ile kar yağışı başlayacak. 

PASTIRMA YAZI NE ZAMAN BİTECEK, KAR SOĞUKLARI NE ZAMAN GELECEK?

Türkiye genelinde hava sıcaklıkları mevsim normallerinin 4 ila 6 derece üzerinde seyrederken Meteoroloji Genel Müdürlüğü MGM tarafından yayımlanan haftalık hava durumu tahmin raporu ile kar soğuklarının geleceği ilan edildi. Açıklanan rapora göre Türkiye'de hava sıcaklıkları Çarşamba günü itibari ile hissedilir derecede düşecek. 

kar geliyor

YOĞUN SİS VE PUS İÇ KESİMLER VE KUZEY BÖLGESİNDE YER ALAN İLLERDE ETKİLİ OLACAK! 

Yayımlanan rapora göre Türkiye'nin iç ve Kuzey kesimlerinde yoğun sis ve pus hadiseleri görülmeye devam edecek. Yoğun sis ve pus olaylarına karşı önlem alınması istenirken özellikle de ulaşımda yaşanabilecek aksamalar nedeniyle uyarı geldi. 

çarşamba hava durumu raporu

ÇARŞAMBA GÜNÜ HAVA NASIL OLACAK, KAR VAR MI?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan rapora göre Türkiye genelinde  Çarşamba günü hava sıcaklıkları hissedilir derecede düşerken özellikle Doğu Anadolu bölgesinde düşen hava sıcaklıkları ile kar yağışı etkili olacak. 

perşembe hava durumu

PERŞEMBE GÜNÜ HAVA DURUMU NASIL, KAR YAĞIŞI BEKLENEN İLLER HANGİLERİ?

Çarşamba günü başlayan kar yağışı Perşembe günü de devam edecek. 2 gün boyunca kar yağışı beklenen iller ise şu şekilde sıralandı; Sivas, Gümüşhane, Bayburt, Erzurum, Ağrı, Kars, Ardahan, Gümüşhane, Bayburt, Erzurum, Kars, Artvin, Ağrı, Muş, Bitlis, Van ve Hakkari.

Bu illerde yaşayan kişilerin kar yağışı nedeni ile önlemlerini almaları, özellikle de trafikte yaşanabilecek olumsuzluklar ve kazalara karşı tedbir almaları istendi. Kar yağışı ve soğuk hava önümüzdeki hafta itibari ile tüm Türkiye geneline yayılırken hava sıcaklıklarının kademeli olarak düşmeye devam edeceği dile getirildi. Pastırma sıcakları Çarşamba günü itibari ile sona erecek.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@