Pazartesi bankaya gidecekler! İşte bankaların size sunacağı en düşük faizli konut kredileri

Konut kredisi ile ev alacaklar için birçok konut kredisi paketi devrede. Peki en düşük en uygun faizli konut kredileri hangi bankada? İşte banka banka sunulan imkanlar.

Finans 18.06.2022 - 09:03 18.06.2022 - 09:04 Mustafa Karagöz

Vatandaşların ev alma hayalleri bankaların konut kredisi paketlerinin sürekli yenilenmesine neden oluyor. Bu kapsmada yapılan güncellemeler sonrası devlet bankaları listenin ilk sırasında yer aldı. En düşük faizli iki ayrı kredi paketi veren bankalar, devlet bankaları olurken özel bankaların da faiz oranları değişiyor. İşte banka banka ilan edilen konut kredisi oranları. 

EN DÜŞÜK FAİZLİ KONUT KREDİSİ PAKETİ

En düşük faiz oranıyla sağlanan konut kredisi paketi Vakıfbank'ta. Banka tarafından Çevre Bakanlığı desteği lle sağlanan konut kredisi konutlarda yenilenmenin desteklenmesi için sağlanır. 0.33, 0.37 ve 0.41 faiz desteği ile verilen kredide aylık faiz oranları yüzde 0.88 yüzde 0.92 ve yüzde 0.96 olarak uygulanır. Krediyi ise "Konutlarını yeniden inşa etmek isteyen hak sahiplerine, Riskli yapılarda en az 1 yıl oturan kiracı veya sınırlı ayni hak sahiplerine, Konutu riskli yapı olarak tespit edilen ve farklı bir konut almak isteyen maliklere." veriliyor. 

SIFIR VE İKİNCİ EL EV ALACAKLAR

Sıfır veya ikinci el ev alacaklar için bankaların devam eden kampanyaları var. 0.89 ve 0.99 faiz oranlarıyla sağlanan bu kredilerde özel şartlar var. 0.89 faiz oranıyla konut kredisi çekmek isteyenler döviz altın bozdurmaları gerekiyor. 0.99 faiz oranıyla kredi çekecekler için ise sıfır konut alınıyor olması ve alınan konutun kişinin ilk dairesi olmuş olması bir diğer şart. İki kredide 2 milyon TL'ye kadar kullanılabilecek. Ödemeler 120 ay vadeli olacak. 

KAMPANYASIZ PAKETLER

Kampanyasız kredi paketierinde de devlet bankaları listede ilk sıradalar. İkinci el ev alacaklar; alacakları evin değerinin yüzde 90'ına kadar kredi çekebilirler. 120 ay vadeli ödeme planıyla bu konut kredisi paketinde 1.29 faiz oranı uygulanıyor. Bu oran Haziran 2022 döneminin en düşük faizli ve şartsız konut kredisi durumunda. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@