Pazartesi, Salı Kar Geliyor! Bir İki Şehir Yurdun Büyük Bölümü Beyaza Bürünecek

Meteoroloji Genel Müdürlüğü yayımladığı son hava tahmin raporunda Türkiye'nin önemli bir kısmı için kar yağışı uyarısında bulundu. Meteoroloji listede Ankara ve İstanbul'un da olduğunu açıkladı.

Gündem 27.11.2021 - 15:17 27.11.2021 - 15:17 Mustafa Karagöz

Mevsim normallerinin üzerinde seyreden ve kış öncesinde az yağışlı geçen hava sıcaklıkları düşüyor ve yağışlar geliyor. 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü yayımladığı bir rapor ile kasım ayının son günü ile aralık ayının ilk gününde kar yağışı beklendiğini tahmin etti. Meteoroloji listede çok sayıda şehrin yer aldığını da açıkladı. 

KAR GELİYOR TÜRKİYE BEYAZA BÜRÜNECEK

Meteorolojiden öğrenilen  bilgilere göre paza günündne itibaren hava sıcaklıkları düşecek. Pazartesi günü yurdun bir bölümü için yağışlar bekleniyor. Karla karışık yağmur ve zaman zaman kar yağışı olacak yağışlı hava salı günü yurdun önemli bir bölümüne yayılacak. Mevsim normallerinin altına inmesi beklenen sıcaklıklar Ankara'da çarşamba günü 3 dereceye kadar inecek. İstanbul'da ise hafta başında kuvvetli lodos bekleniyor. 

Kar Beklenen Bölgeler

Salı gününden itibaren düşecek hava sıcaklıklarının ardından yağışlar da gelecek. Çarşamba günü, İç Anadolu'nun tamamı, Doğu Anadolu'nun kuzeyi, İç Ege ve Karadeniz'in batısında kar yağışı etkili olacak. Kar yağışıyla birlikte bu bölgelerde yer alan şehirlerde sıcaklıklar ciddi oranda düşecek. Bazı illerde sıcaklıklar Kütahya ve Çorum'da 3, Konya'da 6, Karaman'da 5, Ağrı'da 8, Erzurum'da 2, Sivas'ta 4, Kayseri'de 5, Kastamonu'da 1 derece olacak.

Başkente Kar Geliyor

Çarşamba günü başkentin tamamında kar yağışı bekleniyor. 3 dereceye kadar düşmesi beklenen sıcaklıklarla birlikte yağışlı havanın da etkili olacağı tahmin ediliyor. İstanbul'da ise "sarı" koduyla kuvvetli lodos uyarısı yapıldı. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@