Pençe - Kilit Operasyonu bölgesinden acı haber geldi: 5 kahraman asker omuz omuza şehit oldu

Kuzey Irak'ta PKK'lı teröristlere yönelik düzenlenen Pençe-Kilit Operasyonunda 5 askerimiz şehit düştü. Askerlerin birlikte çekilen son fotoğrafı ise yürek dağladı.

Gündem 24.05.2022 - 20:19 24.05.2022 - 20:19 Büşra Uluşen

Irak'ın kuzeyinde PKK'lılara yönelik yürütülen Pençe - Kilit Operasyonu bölgesinde çıkan çatışmada 5 askerimiz şehit oldu. 4 askerimizin şehadet haberi ailelerine verilirken, bir askerimizden daha şehit haberi geldi. 

Aynı operasyonda görevli olan 5 askerin birlikte çekilen fotoğrafları ise yürek dağladı. Aynı karede yer alan 5 kahraman asker, tıpkı fotoğraftaki gibi şehitlik mertebesine de yan yana ulaştı. 

5 askerimiz şehit oldu

Pençe - Kilit Operasyonu'nda şehit olan askerlerin şehadet haberi ailelerine verilirken 5'inin de aynı karede olduğu fotoğraf ortaya çıktı. Kuzey Irak'taki operasyonda Piyade Sözleşmeli Er Celal Tekedereli, Piyade Uzman Çavuş Onur Doğan, Piyade Teğmen Abdulkadir Güler, Piyade Uzman Çavuş Bican Kapılay ve Piyade Uzman Çavuş Hüseyin Cankaya şehit oldu.

şehit-1

Birinin düğünü vardı, biri yeni nişanlanmıştı...

Piyade Sözleşmeli Er Celal Tekedereli'nin şehit haberi, Malatya'daki ailesine verildi. 3 yıldır TSK'da görev yapan şehit Tekedereli'nin cenazesi, yarın ikindi vakti düzenlenecek tören ile toprağa verilecek. 

28 yaşındaki Piyade Uzman Çavuş Hüseyin Cankaya'nın acı haberi ailesine duyurulduktan sonra, Şehit Cankaya'nın nişanlı olduğu ve bu yaz düğün yapacağı öğrenildi. 

28 yaşındaki Teğmen Abdulkadir Güler'in şehadet haberi ise Antalya Konyaaltın'nda yaşayan ailesine yetkililer tarafından verildi. Şehit Güler, Uncalı Şehitliği'ne defnedilecek. 

Ankaralı 24 yaşındaki Piyade Uzman Onur Doğan'ın ailesi acı haber ile yıkıldı. 4 yıldır uzman çavuş olarak görev yapan Doğan'ın üç ay önce nişanlandığı ve seneye düğün yapacağı öğrenildi. Şehit Doğan, yarın Ankara'da toprağa verilecek. 

Yaralı haberi umut vermişti, kurtarılamadı...

Pençe Kilit Operasyonunda teröristler ile çıkan çatışma sonucunda yaralanan Piyade Uzman Çavuş Bican Kapılay, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Şehit Kapılay'ın İskenderun'daki ailesine acı haberi yetkililer verdi. Piyade Uzman Çavuş Bican Kapılay henüz 23 yaşındaydı. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@