Penthouse Nedir, Ne Demek?

Konutlar sahip oldukları özelliklere göre sınıflandırılmakta olup bu özelliklere göre isimlendirilmektedir. Bunlardan biride Penthouse olarak öne çıkmaktadır.

Penthouse Nedir, Ne Demek?

Türkiye'de son dönemde lüks konut projelerinin sayıları büyük bir hızla artış gösterirken bu artış ile beraber hayatımıza Penthouse terimi de girmiş oldu. Lüks konut projelerinin en pahalı fiyatlar talep edilen daire tiplerinden biride Penthouse daireler olarak öne çıkmaktadır.

PENTHOUSE DAİRE NEDİR?

Penthouse daire tipi lüks konut projelerinde yer alan bir daire tipidir. Coğunluklukla lüks rezidanslarda ya da apartmanlarda yer alır. Dilimize İngilizce'den girmiş olup Türkçe kelime anlamı "çatı katı" ya da "teras katı" olarak çevrilmektedir.

Bu tip dairelerin en önemli özelliği son derece lüks özelliklere sahip olmasıdır. Genellikle inşa edilen rezidans ya da apartmanların en üst katında yer almaktadır. Geniş teraslı olması, tavanlarının son derece yüksek olması, kartlı giriş sistemleri, parmak izi okumalı giriş sistemleri ya da otopark bölümünden dairenin olduğu kata kadar çıkan süper lüks özellikleri bulunur.

Yani projenin süper lüks olmasının yanı sıra dairenin de ekstra lüks özellikleri bulunur. Bu nedenle bu tip dairelerin fiyatları çok daha yüksektir ve genelde projenin en pahalı daireleri olarak satışa sunulur.